Włosy

Jak prostować włosy prostownicą i na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Kobieta prostuje włosy prostownicą

Fot. MBM YAPR; Getty Images

Włosy

Jak prostować włosy prostownicą i na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Kobieta prostuje włosy prostownicą

Fot. MBM YAPR; Getty Images

Prostowanie włosów prostownicą może niszczyć i przesuszać włosy, dlatego przed stylizacją należy pamiętać o zastosowaniu specjalnego kosmetyku termoochronnego. Kosmyki można również wygładzić za pomocą specjalnego zabiegu odżywczego. Keratynowe prostowanie włosów to sposób nie tylko na idealnie gładką fryzurę, ale i poprawę kondycji włosów.

Stylizacja włosów wysoką temperaturą zawsze niesie za sobą ryzyko uszkodzenia ich delikatnej struktury. Prostownicę należy stosować z umiarem, a gdy jej użycie jest konieczne, przed stylizacją wystarczy zaaplikować na włosy kosmetyk termoochronny.

Jak prostować włosy prostownicą?

Prostownicy używa się zawsze na suchych włosach. Kosmyki można wcześniej umyć, a dla lepszego efektu wysuszyć na dużej szczotce, aby fryzura miała większą objętość. Przed stylizacją włosy należy dokładnie rozczesać, a następnie na linii, która łączy prawe i lewe ucho, podzielić na dwie równe części. Do zabezpieczania poszczególnych partii kosmyków można użyć klipsów fryzjerskich, wsuwek lub spinek. Przednią część włosów wystarczy zaczesać do przodu, podzielić na trzy części. Każde pasmo kosmyków należy spryskać sprayem termoochronnym, a następnie przyłożyć do nich prostownicę, zaczynając od nasady głowy i kierując się w stronę końcówek. Prostowanie włosów bardzo często skutkuje ich oklapnięciem. Aby tego uniknąć, należy stosować prostownicę z jonizacją, która nie powoduje elektryzowania kosmyków. Podczas prostowania wystarczy półkolistym ruchem unosić je u nasady, a kosmyki z tyłu prostować nie do dołu, a na boki (dzięki temu nie stracą one na objętości).

· W jakiej temperaturze prostować włosy?

Temperaturę prostowania należy dopasować do kondycji włosów. Kosmyki słabe i delikatne nie powinny być prostowane w temperaturze wyższej jak 150 stopni C, z kolei włosy grube i mocne można poddać stylizacji ok. 200 stopniami C. Niektóre modele prostownic mają wbudowany specjalny czujnik, który dostosowuje temperaturę grzania urządzenia indywidualnie do kondycji kosmyków.

· Jak chronić włosy przed prostowaniem?

Każda stylizacja ciepłem naraża włosy na przesuszenie i zniszczenia. Na rynku kosmetycznym dostępne są specjalne preparaty termoochronne (np. w sprayu, kremie), które zabezpieczają kosmyki przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, dlatego przed każdym użyciem prostownicy należy je równomiernie rozprowadzić na całej długości włosów.

· Jak odżywić włosy zniszczone prostowaniem?

Częste prostowanie włosów może doprowadzić do uszkodzeń ich struktury, przez co kosmyki będą szorstkie, matowe, rozdwajające się i przesuszone. Szybkim i skutecznym sposobem na poprawę ich kondycji jest silnie regenerująco-odbudowujący zabieg w salonie fryzjerskim. Włosy można również odżywić w domu stosując np.: szampony, odżywki i maski z dodatkiem ceramidów , które uzupełniają ubytki w ich strukturze, działają silnie regeneracyjnie i wzmacniająco, a także ochraniają kosmyki przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Mistrzyni świata we fryzjerstwie / DDTVN

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

W drogeriach można kupić gotowe środki do prostowania włosów , zwykle w postaci lekkiego kremu, które wykazują właściwości wygładzające oraz zapobiegają ich skręcaniu się. Stosowanie kosmetyków prostujących przy włosach mocno pokręconych nie będzie tak efektowne, jak przy użyciu prostownicy, jednak z pewnością wygładzi je i sprawi, że będa się mniej puszyć. Skuteczną metodą na wyprostowanie kosmyków jest również ich odpowiednie suszenie. Lekko osuszone ręcznikiem włosy należy suszyć zgodnie z układem łusek, pomagając sobie przy tym grzebieniem lub szczotką.

Jak dobrze wyprostować włosy, czyli zabieg keratynowego prostowania włosów

Keratynowe prostowanie włosów można wykonać w salonie fryzjerskim. Zabieg polega na głębokim odżywieniu kosmyków keratyną, która wnika wgłąb włosa pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Efektem kuracji są nie tylko zdrowsze, ale i proste włosy wygładzone aż do 6 tygodni. Keratynowe prostowanie włosów powoduje również, że kosmyki nie elektryzują się i nie puszą, co znacznie ułatwia ich codzienną stylizację.

· Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg odżywczy na włosy w salonie fryzjerskim trwa ok. 2-5 h, w zależności od długości włosów. Pierwszym jego etapem jest dokładne umycie włosów i ich osuszenie. Następnie fryzjer aplikuje na kosmyki preparat keratynowy, za pomocą silnie rozgrzanej prostownicy, który dzięki wysokiej temperaturze wnika głęboko w strukturę włosów i wypełnia ich ubytki.

· Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów nie należy myć głowy przez 48 godzin, dlatego nie zaleca się wykonywania kuracji przed ważnymi uroczystościami. Do dwóch dni po prostowaniu u fryzjera trzeba również unikać wilgoci, np. deszczu czy przebywania w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

· Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów?

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania włosów wymagają specjalnej pielęgnacji kosmetykami, które nie zawierają siarczanów, które przyspieszają wypłukiwanie keratyny. Rynek kosmetyczny oferuje specjalne szampony oraz odżywki (z dużą zawartością keratyny), które nie tylko odżywiają kosmyki, ale i przedłużają efekt prostowania.

· Jaka jest cena keratynowego prostowania włosów?

Cena zabiegu uzależniona jest od długości włosów, im są one dłuższe, tym koszt keratynowego prostowania będzie nieco większy. Za kurację za włosach krótkich zapłacimy ok. 350 zł, średnich - ok. 450 zł, a długich - ponad 600 zł.

Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0