Artykuł z cyklu ''Zdrowa intymność'' strona główna cyklu
Infekcje intymne

Jak poradzić sobie z infekcją intymną na wakacjach? Ginekolog ostrzega: "Nie bagatelizujmy tego"

Dzień Dobry TVN

Infekcje intymne

Jak poradzić sobie z infekcją intymną na wakacjach? Ginekolog ostrzega: "Nie bagatelizujmy tego"

Dzień Dobry TVN

Wiele kobiet boryka się z infekcjami intymnymi. Problem narasta szczególnie w okresie letnim. Doktor Jacek Tulimowski, ginekolog i ekspert akcji "Zdrowa intymność" podkreśla, że nie wolno bagatelizować pierwszych objawów. Co wtedy musimy zrobić? 

Infekcje intymne na wakacjach

Na wakacjach chcemy cieszyć się wolnym czasem i piękną pogodą. W trakcie urlopu nad morzem chodzimy na plażę, wygrzewamy się na piasku i kąpiemy w morzu, a to może narazić nas na infekcję intymną. Problemy zdrowotne popsują każdy wyjazd. Jak wypoczywać nie tylko pięknie, ale zdrowo?

- W czasie wakacji, niestety, pojawia się bardzo dużo infekcji. Siedzimy w mokrych kostiumach na plaży, a plaża nie jest czysta. Infekcji jest coraz więcej, zgłasza się więcej pacjentek, moje telefony się urywają, mimo że jest okres wakacyjny - przyznał doktor Jacek Tulimowski, ginekolog i ekspert akcji "Zdrowa intymność".

Infekcje intymne - objawy i leczenie 

Co robić, gdy na wakacjach przydarzy nam się infekcja intymna, ale jesteśmy z dala od domu i nie możemy udać się do lekarza? 

- Są dwa sposoby. Dzwonimy do swojego lekarza prowadzącego. Jeżeli nie mamy, to udajemy się do apteki i pytamy farmaceutę, jaki lek jest skuteczny i przebadany, jaki lek możemy zastosować, żeby przede wszystkim pomógł. Musimy też rozpoznać objawy. Jeśli czujemy pieczenie, szczypanie, kłucie, swędzenie - to jest infekcja. Nie bagatelizujmy tego - podkreśla ginekolog.

Zatem jaki preparat należy wybrać, by przyniósł ulgę? Polecam wybrać lek przebadany klinicznie, z bardzo dobrymi referencjami i sprawdzony wśród pacjentek. Lek, który krótko się stosuje, bo w czasie wakacji chcemy wypoczywać, pływać, opalać się, a nie stosować globulki przez 14 dni. Należy zapytać lekarza lub farmaceutę o preparat, najlepiej jednodniowy, ale skuteczny - radzi dr Tulimowski, ekspert akcji "Zdrowa intymność".

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
03.08.2021
Małgorzata
Nabawiła się infekcji podczas wakacji i to nie było nic przyjemnego. Poszłam do lekarza i on przepisał mi leki. Wystrzegam się jak ognia korzystania z miejskich toalet w domu podmywam się za pomocą biobidetu, używam dobrego płynu do okolic intymnych. Nie chciałabym mieć powtórki z rozrywki.