Gorące tematy

Jak pomóc dzieciom w nauce w czasie pandemii? Oni znaleźli genialny sposób 

Gorące tematy

Jak pomóc dzieciom w nauce w czasie pandemii? Oni znaleźli genialny sposób 

Jak żyć w obecnych czasach bez komputera? Możemy śmiało powiedzieć, że to niemożliwe. A nawet jeśli możliwe, to na pewno nie dla dzieci, które potrzebują sprzętu, aby uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Co jednak z tymi, które nie mają takiej możliwości? Pan Paweł z Gdańska postanowił im pomóc. 

Naprawiają komputery dla dzieci z biednych rodzin

Paweł Hryniewicz najpierw zbadał skalę problemu z dostępem dzieci do komputerów w Trójmieście. Otrzymał odpowiedź z jednej ze szkół na Kaszubach, która zgłosiła zapotrzebowanie na 70 komputerów.

Pierwsze komputery złożyłem z własnych części – miałem komputer po teściu, który wykorzystałem. Potem ogłosiłem zbiórkę. Do tego momentu rozdaliśmy blisko 50 laptopów i komputerów stacjonarnych. Rozdaliśmy je szkołom, domom dziecka, ośrodkom pomocy społecznej, osobom potrzebującym i rodzicom z dziećmi niepełnosprawnymi. Zapotrzebowanie jest bardzo duże, ale odzew również – ludzie przynosili nam swoje laptopy, komputery, wszystko co mieli w domach i piwnicach

- mówi Paweł Hryniewicz w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Pan Paweł nie jest informatykiem, tylko konstruktorem statków. Jak jednak przyznaje, od 20 lat pracuje z komputerami, dlatego podstawy, jak choćby zainstalowanie systemu operacyjnego, wymiana dysku czy drobne naprawy, nie stanowią dla niego problemu. Hryniewicz w ramach swojej akcji nie tylko reperuje, ale również dostarcza sprzęt do tych, którzy najbardziej go potrzebują. I to na własny koszt. 

Jak zgłaszają się osoby potrzebujące?

Za logistykę projektu odpowiedzialna jest Mayra Wojciechowicz, która dzięki mediom społecznościowym gromadzi komputery i części. To właśnie do niej zgłaszają się osoby, które chcą oddać sprzęt na akcję. Później odbiera go Paweł i zawozi do informatyków. W tym momencie w inicjatywie pomaga aż sześciu specjalistów-wolontariuszy.

Tego sprzętu jest naprawdę dużo. Potrzeby są więc ogromne. Jeśli słuchają nas teraz gdańscy informatycy, serdecznie zapraszamy, każda pomoc się przyda

- apeluje Mayra.

My również dołączamy się do tego apelu i zachęcamy do kontaktu z Mayrą i Pawłem przez fanpage na Facebooku: Widzialna Ręka Trójmiasto. Możecie również wspomóc akcję poprzez zbiórkę pieniężną TUTAJ. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0