Aranżacje wnętrz

Jak nie ugotować się w trakcie snu? Wytyczne Quanomed opublikowane

młoda dziewczyna

mat. prasowe

Aranżacje wnętrz

Jak nie ugotować się w trakcie snu? Wytyczne Quanomed opublikowane

młoda dziewczyna

mat. prasowe

Myślisz, że temperatura twojego ciała nie zmienia się w ciągu nocy? Nie masz racji. Potrafi spaść nawet o 1 stopień. Jeśli odrobinę się postarasz, to dzięki termoregulacji możesz zacząć dobrze spać. Poznaj wytyczne Quanomed i zadbaj o komfort w czasie snu.

Temperatura ciała w dzień i w nocy

Na początek wyjaśnienie, bo pewnie zastanawiasz się, czym jest Quanomed? To najnowsza marka materaców i poduszek wykonanych ze 100% naturalnego lateksu. To oznacza, że są idealne dla alergików i nie pochłaniają potu. Materace Quanomed Sleep Smart System wykorzystują nowoczesne technologie takie jak BRS (7 Stref Regeneracji), TAF (system przepływu powietrza), SilverTech, kaszmir… ale o tym za chwilę. Quanomed to marka należąca do firmy Zepter. Tak, dokładnie! Legendarny Zepter rusza na podbój rynku z nowym produktem, który jest już dostępny także w Polsce.

Czy 1°C zapewnia komfort?

Człowiek jest istotą stałocieplną, a jakiekolwiek odstępstwa od prawidłowej temperatury ciała zazwyczaj oznaczają kłopoty. O ile w ciągu dnia temperatura ciała faktycznie nie powinna rosnąć przy niezmieniających się czynnikach zewnętrznych (nieznacznie wzrośnie w przypadku stresu i wysiłku fizycznego, a całkiem znacznie w czasie choroby), to w nocy jest inaczej.

W czasie snu temperatura ciała spada, czasem nawet o 1°C. Dzięki temu sen jest efektywniejszy, a ty budzisz się rześki, wypoczęty i gotowy na kolejny dzień. Jeśli masz zwyczaj ucinać sobie drzemkę w dzień, to oczywiście zadziała ten sam mechanizm. Już teraz rozumiesz, dlaczego do snu musisz się przykryć, nawet jeśli wydaje ci się, że w domu jest ciepło?

Wytyczne Quanomed - jak zadbać o optymalną temperaturę ciała w trakcie snu?

Nie masz bezpośredniego wpływu na temperaturę swojego ciała, ale możesz zadbać o czynniki zewnętrzne. Koniecznie pamiętaj:

 1. Nie nagrzewaj sypialni zbyt mocno - podobno Norwegowie w ogóle nie mają grzejników w sypialniach i dzięki temu świetnie się wysypiają; generałowa Zajączkowa również spała w nieogrzewanej sypialni ochładzanej lodem i urodą zachwycała do później starości.
 2. Przewietrz pomieszczenie pół godziny przed snem - nawet gdy na dworze jest mróz. Jeśli akurat panują upały, warto kupić wentylator, przenośny klimatyzator a przede wszystkim oczyszczacz powietrza.
 3. Wybierz odpowiednią piżamę i kołdrę do pory roku oraz własnych potrzeb. Lepsza jest ciepła piżama i grubsza kołdra niż podwyższona temperatura w sypialni.
 4. Ogranicz aktywność fizyczną przed snem, zbyt rozgrzane mięśnie nie ułatwią obniżenia temperatury ciała.
 5. Zadbaj o odpowiedni materac – nowoczesne materace korzystają z dobrodziejstw nauki i technologii. Materace Quanomed Sleep Smart System wykorzystują, np. system Therapy Air Flow, który zapewnia optymalny przepływ powietrza w materacu. Dzięki temu rozwiązaniu zapewniasz sobie lepszą cyrkulację powietrza i zmniejszasz ryzyko przegrzania, spocenia i ciągłego wybudzania.

Materace Quanomed – 100% naturalnego lateksu na dobranoc

Dobry materac pomoże Ci zacząć się wysypiać i odpowiednio regenerować. Zwłaszcza jeśli spełnia szczególne wymagania.

 1. materac Quanomed zapewnia optymalną temperaturę twojego ciała w trakcie snu. Jeśli czujesz, że w łóżku się gotujesz i budzisz się zmęczony, pomyśl o technologii Therapy Air Flow, która jest stosowana w materacach Quanomed. Zbalansowana cyrkulacja powietrza wyeliminuje problem przegrzania
 2. materace Quanomed wykorzystują koncepcję BRS, czyli 7 Stref Regeneracji – jest to wsparcie dla kręgosłupa i oraz innych kluczowych punktów ciała, jak głowa, szyja, ramiona, plecy, miednica, kolana i stopy. W praktyce niezależnie od pozycji, jaką przyjmiesz, twój kręgosłup zawsze zachowa fizjologiczny kształt. To kluczowe, jeśli chcesz wstawać w dobrej formie
 3. Quanomed to materace z naturalnego lateksu. Jego zastosowanie oraz korzyści jakie daje, mogą Cię zaskoczyć:
 • naturalny lateks jest niezwykle trwały – zapewnia o min. 30% dłuższy czas użytkowania
 • nie pochłania potu – większa higiena niż w tradycyjnym materacu
 • uniemożliwia namnażanie alergenów i roztocza – idealny dla alergików
 • wykorzystuje SilverTech (srebrna nić w pokrowcach) – ma właściwości antybakteryjne
 • pokrowce materaców wykorzystują unikalne rozwiązania ANTIBACT, ANTISTAT i HYPEROXY, które czynią je antybakteryjnymi, antystatycznymi oraz pozwalają eliminować ból i dotleniać organizm dzięki procesowi hiperoksydacji.

Co, jeśli temperatura ciała nie spadnie?

W trakcie snu następuje obniżenie tętna, rozluźnienie mięśni, obniżenie ciśnienia krwi, spadek częstotliwości fal mózgowych. To wszystko powoduje, że temperatura ciała delikatnie się obniża.

Co, jeśli jednak temperatura ciała nie ulegnie obniżeniu?

To proste, nie wyśpisz się. Twój organizm nie jest stworzony do tego, by spać w za wysokiej temperaturze. To dlatego, gdy masz gorączkę, nie możesz zasnąć. Mózg nie skupia się na wprowadzeniu ciała w stan snu, ale na wychłodzeniu go. Dopóki mu się to nie uda, nie zaśniesz.

Zbyt wysoka temperatura ciała powoduje problemy z regulacją poziomu melatoniny i kortyzolu. Tej pierwszej jest za mało, tego drugiego za dużo. Zamiast spać, stajesz się nerwowy i zestresowany. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała regularnie, jesteś na prostej drodze do nabawienia się depresji. Z drugiej strony pamiętaj, że w zbyt niskiej temperaturze też się nie wyśpisz. Organizm będzie się starał ze wszystkich sił, by trochę cię ogrzać. Więcej informacji znajdziesz na stronie quanomed.info.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
85
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0