Jak narysować zwierzęta? Różne zwierzęta rysowane krok po kroku – naucz się koniecznie

chlopiec siedzi przy biurku na ktorym lezy kot rysuje
Tomas Picha / EyeEm / Getty Images
Dzieci lubią zwierzęta i chętnie je rysują. Nie wszystkie jednak wiedzą od razu, jak łatwo narysować zwierzęta. Każdy mały artysta będzie chciał odwzorować inne stworzenie. Największą popularnością wśród nich cieszą się zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty. Niemałe zainteresowanie wzbudzają także dzikie zwierzęta, na przykład duże koty czy egzotyczne zwierzęta, na przykład słonie czy żyrafy.

Nie trzeba się właściwie długo zastanawiać, jak narysować zwierzęta leśne czy zwierzęta z zoo. Wystarczy wybrać skuteczną metodę opartą na prostych zasadach, do których bez trudu dostosują się najmłodsi. Wszystko zwykle udaje się zrealizować w oparciu o proste geometryczne kształty i uproszczone schematy. Należy też pamiętać, że dla początkującego rysownika ma to być głównie okazja do świetnej zabawy.

Jak narysować zwierzęta leśne – krok po kroku

Kiedy ktoś zastanawia się, jak narysować zwierzęta leśne , powinien przejrzeć książki, w których pokazano na pewno większość z nich. Są to atlasy, różnego rodzaju albumy, a także podręczniki opowiadające o środowisku leśnym.

Dziecku na pewno spodoba się pomysł rysowania jeleni lub sarenek. Zwierzęta te mają podłużny łeb zwężający się w stronę pyska. Może więc przybrać postać mocno zwężonej elipsy. Warto zaznaczyć nos – najlepiej jako prostokątną lub okrągłą plamę (wybór należy do samego rysownika). Najłatwiej będzie przedstawić tego zwierzęcego bohatera z profilu. Wtedy widoczne stanie się tylko jedno oko – duże, w kształcie migdała, o sporej tęczówce i małej plamce źrenicy . W przypadku sarny warto też zaznaczyć górne rzęsy – to nada jej bardziej niewinnego wyglądu. Niezbyt duże, szpiczaste uszy powinny znaleźć się po boku, zdecydowanie pod linią oczu. Nie należy też zapomnieć o efektownym porożu, które powinien posiadać jeleń – jego kształt może powstać w wyobraźni dziecka.

Na pewno uroczym pomysłem będzie też rysunek zajączka. Za tułów posłuży elipsa rozszerzająca się ku dołowi. Głowa natomiast powinna przypominać najprostsze kółko . Później warto zarysować mniejsze, u jej dołu – to będzie pyszczek zajączka . U góry mniejszego kółka powinno się narysować mały odwrócony trójkącik (jego wierzchołek powinien znajdować się na dole). Wychodzić z niego powinny dwa odwrócone półokręgi, które pozwolą zakończyć rysunek pyszczka i nadać mu wyrazu. Po obu stronach tułowia warto dorysować dwie drobne łapki, a dwie tylne umieścić na dole, pod elipsą.

Ostro zakończony pysk z uroczym, delikatnym noskiem i wielkie, trójkątne, postawione uszy to z kolei cechy charakterystyczne lisa. Aby go narysować, warto zacząć od głowy. Szyja lisa jest krótka i szybko przechodzi w tułów . Ten natomiast powinien być jak najprostszy. Trzeba pamiętać o czterech łapach – szczupłych, przypominających łapki psa. Najwięcej uwagi powinno się natomiast poświęcić ogonowi, a właściwie lisiej kicie . Musi być długa, bardzo włochata i możliwie jak najbardziej imponująca, rozszerzająca się i dosyć ostro zakończona.

Jak narysować zwierzęta z zoo? Spróbuj z najpopularniejszymi gatunkami

Kto z małych odkrywców nigdy nie wybrał się do zoo? Można tam spotkać egzotyczne zwierzęta, jakie na co dzień podziwia się wyłącznie w telewizji. A jak narysować zwierzęta z zoo ? To wcale nie takie trudne. Można rozpocząć zabawę od tych najbardziej rozpoznawalnych.

Świetnym bohaterem rysunku okaże się słoń. Rysując jego dużą głowę, trzeba pamiętać o długiej, lekko zawiniętej trąbie oraz rozłożystych uszach. Na trąbie warto delikatnie zaznaczyć zmarszczki charakterystyczne dla tego zwierzęcia . Po obu jej stronach należy koniecznie osadzić ostre kły – prawdziwą dumę słonia. Rysownik musi zadbać o potężne gabaryty: lekko zaokrąglony tułów i masywne, krótkie nogi przypominające prostokąty. Powinno się również uwzględnić krótki, cienki ogon zakończony niewielką miotełką sierści.

Innym lubianym zwierzęciem z zoo, doskonałym do narysowania, jest żyrafa. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, by jej dosyć mała głowa została osadzona na długiej szyi (żyrafa przecież musi sięgać do wysoko położonych gałęzi i liści – w ten sposób zdobywa pożywienie). Pysk tej bohaterki musi zostać lekko zaokrąglony i ścięty, a oczy dosyć duże, jednokolorowe i otoczone urzekającymi rzęsami. Tułów musi okazać się dosyć krótki w stosunku do szyi . Nogi natomiast powinny być długie, chude i zakończone prostymi kopytami. Aby zwierzątko przypominało żyrafę, należy pamiętać o ozdobieniu jej szerokimi, kwadratowymi cętkami.

Zobacz film: Alpaki na Dzień Dziecka. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości