Porady stylistki

Jak dobrać idealny stanik sportowy? "Wszystko zależy od rodzaju sportu i indywidualnych preferencji"

Porady stylistki

Jak dobrać idealny stanik sportowy? "Wszystko zależy od rodzaju sportu i indywidualnych preferencji"

Już niebawem na dobre rozpocznie się wiosna, a wraz z nią wzmożona aktywność fizyczna. Kobiety, które postawią na ruch, będą musiały zwrócić uwagę na dwie najistotniejsze sprawy, a mianowicie odpowiednio dobrane buty, a także funkcjonalny stanik sportowy. Jak kupić ten odpowiedni? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym brafitterka, Karolina Spasiuk.

Dlaczego stanik sportowy jest niezbędny?

Biustonosz sportowy pełni przede wszystkim funkcję stabilizującą biust, ponieważ niweluje wstrząsy. Na rynku istnieją modele, które mogą zmniejszyć je nawet o 80 proc. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku takich sportów, jak bieganie, aerobik, skakanie na trampolinie czy jazda konna.

- W trakcie uprawiania wszelkiego typu sportów (...) biust jest narażony na wstrząsy, czyli podlega sile grawitacji. Jeżeli biegamy w złym biustonoszu, powoduje to poczucie dyskomfortu, jak również i ogromnego bólu - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Karolina Spasiuk.

Jak dobrać stanik sportowy?

Niektóre modele staników sportowych kształtują biust na zasadzie enkapsulacji (piersi są ułożone w miseczkach, okolone fiszbinami), co pozwala zachować ładny i zaokrąglony kształt, w przeciwieństwie do modeli działających na zasadzie kompresji (spłaszczenia biustu). Mitem jest, że biustonosz sportowy zniekształca piersi. Odpowiednio dobrany model, może spełnić nawet funkcję estetyczną, ponieważ są klientki, które korzystają z biustonoszy sportowych na co dzień, niekoniecznie do uprawiania sportu.

- Przede wszystkim prawidłowo należy dobrać rozmiar, ponieważ nawet jeżeli byśmy mieli najlepszy biustonosz, najlepiej skonstruowany, z najlepszej firmy, najdroższej, a będzie on źle dobrany i nie będzie skonsultowany z brafitterką w profesjonalnym sklepie z brafittingiem, to on nie będzie spełniał swojej funkcji - mówiła w naszym programie ekspertka.

W zależności od potrzeby stopnia stabilizacji biustu można zdecydować się na stanik z fiszbinami lub bez. Również modele z miękką, jak i piankową miseczką są dostępne zarówno na małe, jak i większe piersi. Kluczowy jest przede wszystkim rodzaj aktywności, do której dobieramy odpowiedni model biustonosza sportowego. Warto zwrócić również uwagę na dopasowanie obwodu (ponieważ nie może być ani za ciasny, ani za luźny), a także na ramiączka.

- Dobrze, jak są szersze. Mogą też być wypełnione pianką, która dodatkowo też amortyzuje. Również ciekawym rozwiązaniem, które w wielu modelach już teraz można spotkać - zapięcie na krzyż, co dodatkowo stabilizuje biust, niweluje garbienie się i jakby zmusza nas do tego, żeby zachować prawidłową postawę również podczas ćwiczeń - dodała ekspertka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
75
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0