Jak dbać o jasne włosy, by uniknąć żółtego odcienia? "Podstawowy błąd blondynek, to sięganie po niebieskie szampony"

Kiedy blond robi się żółty…
Z tym problemem spotkała się chyba każda farbowana blondynka - według etykiety na opakowaniu specyfiku do barwienia włosów kosmyki miały być platynowe lub miodowe, a po jakimś niestety zaczęły żółknąć. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zaradzić? Zapytaliśmy o to fryzjera Dawida Krynickiego.

Czego nie stosować na blond włosy?

Dawid Krynicki zaczął od tego, że blond może być zarówno naturalny, jak i farbowany, i w obu tych przypadkach należy uważać na pewne produkty, ponieważ te mogą źle oddziaływać na kolor naszych włosów mimo swoich pielęgnacyjnych właściwości. - Czasami decydujemy się na (...) olejowanie czy miodowanie włosów - a możemy zauważyć, że miód jest złocisty. Wszelkiego rodzaju olejki arganowe też mogą być złociste, co w efekcie może sprawić, że włosy będą żółte - tłumaczył w Dzień Dobry TVN fryzjer.

Jak zniwelować żółty odcień włosów?

Ekspert przyniósł do naszego programu tablicę, z której w prosty sposób można odczytać, jakie barwy kosmetyków są niekorzystne dla naszego koloru włosów. Kierując się tym wykresem, Dawid Krynicki pokazał, jak można zniwelować niechcianą żółć.

- Jeśli mamy żółty blond i chcemy go zneutralizować, żeby wrócił do takiego ładnego, naturalnego stanu, musimy położyć fiolet. Jeśli mamy włosy nieco bardziej zielone po wakacjach, kładziemy kolor przeciwstawny, czyli czerwony - jeśli jednak to jest jasny blond, proponuję bardziej róż, czyli odmienny kolor czerwieni - tłumaczył specjalista.

Podkreślił, że podstawowy błąd blondynek, to sięganie po szampony niebieskie . Może to bowiem w połączeniu z żółtymi włosami dać zielony odcień. Niebieski kolor jest dobry, ale dla włosów pomarańczowych.

Ekspert dodał, że z włosami jest tak samo, jak z wszystkimi innymi rzeczami, które z biegiem czasu płowieją. Stwierdził, że: "Nie ma blondu, który się nie wypłukuje". Co na to zaradzić?

- Możemy przygotować sobie szybką formułę, z odżywką, bądź maską. Maska od odżywki różni się tym, że jest bardziej proteinowa i ma spełniać zadanie bardziej regeneracyjne włosów, a odżywka jest zakwaszająca, czyli bardziej scala łuski włosa - wyjaśnił Dawid Krynicki.

Podpowiedział, by do odżywki dodać po kropelce pigmentów (najlepiej różowego i fioletowego), które można kupić w internecie, drogerii lub hurtowni fryzjerskiej. Potem całość wymieszać i nałożyć na wilgotne, świeżo umyte włosy. Trzymać roztwór przez 2-3 minuty na głowie i spłukać.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości