Styl Życia

Jak często dzwonisz do rodziców? Zrób rachunek sumienia

Styl Życia

Jak często dzwonisz do rodziców? Zrób rachunek sumienia

Po wyprowadzce z domu wiele osób rzadko telefonuje do rodziców, a jeśli to robi, to tylko po to, by załatwić jakąś sprawę, związaną na przykład z opieką nad dzieckiem. A jak sprawa przedstawia się u naszych gości - czy dzwonią do swoich rodziców?

Blogerka kulinarna, Aneta Kuroń przyznała, że mniej rozmawia ze swoją mamą, ponieważ jest ona bardziej oszczędna w słowach. Natomiast jest bardzo uzależniona od rozmów z moim tatą.

Rozmawiamy o wszystkim i długo. Począwszy od pogody, przez ceny biletów samolotowych. Dzwonię też, żeby powiedzieć, że jadę do sklepu

- powiedziała blogerka, Aneta Kuroń.

Z kolei aktor, Michał Kurek częściej telefonuje do swojej mamy:

Z mamą mam taki kontakt, że faktycznie codziennie ta rozmowa musi być.

Michał przyznał, że w liceum nie odczuwał takiej potrzeby, zmieniło się to wtedy, gdy wyjechał do innego miasta:

Z rodzicami jest tak jak z artystami w Polsce - doceniamy ich wtedy, gdy ich koło nas nie ma i jest ten dystans

- stwierdził.

Kiedy był na studiach dzwonił do mamy z każdą najdrobrobniejszą sprawą. Pytał na przykład, ile ma gotować makaron, albo który płyn jest do prania, a który do okien. Teraz kontaktuje się, żeby sprawdzić, czy wszystko w domu jest dobrze i co się dzieje u poszczególnych członków jego licznej rodziny.

Dobre relacje z rodzicami ma też aktorka, Magdalena Górska. Przyznaje jednak, że część jej telefonów do mamy wynika z potrzeby.

Mam dwie córki i odkąd one są na świecie, to relacja, szczególnie z mamą jeszcze bardziej się zacieśniła, no bo często potrzebuję też pomocy, więcej niż wcześniej. Jest rzeczywiście tak, że rozmawiamy ze sobą tak często, mamy tak częsty kontakt, że czasem ja sama łapię się na tym, że muszę sobie przypominać o wdzięczności.

- powiedziała.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że niestety przychodzi taki moment, kiedy mamy i taty już nie ma wśród żywych i wtedy żałujemy każdego telefonu, którego nie wykonaliśmy. Jeśli więc twój rodzic żyje, to zadzwoń do niego już dziś.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
26.09.2020
Piotrek
Raz w miesiącu w zupełności wystarczy.