Zwierzęta

Najpiękniejsze imiona dla kotów – przykłady z bajek, filmów i seriali

Kot w pudełku

Fot. Chris Winsor/Getty Images

Zwierzęta

Najpiękniejsze imiona dla kotów – przykłady z bajek, filmów i seriali

Kot w pudełku

Fot. Chris Winsor/Getty Images

Nadanie imienia nowemu, mruczącemu członkowi rodziny, nie należy do najłatwiejszych zadań. Samemu może być naprawdę trudno wymyślić fajne imiona dla kotów. Z tego względu warto szukać inspiracji, na przykład przypominając sobie słynne imiona kotów z bajek, filmów, czy ulubionych seriali telewizyjnych.

Koty królują nie tylko w naszych domach, jako dostojne lwy kanapowe, ale także jako gwiazdy internetu, kina czy telewizji. Postacie kocich bohaterów małego i dużego ekranu są rozpoznawane i uwielbiane na całym świecie – w końcu niemalże każdy zna rudego, leniwego Gafielda, czy rozczulającego kota ze Shreka. U kotów z bajek często podkreślane są te cechy, za które właściciele najbardziej uwielbiają swoich czworonożnych przyjaciół. Z tego względu wiele osób decyduje się na to, by pupilom nadawać oryginalne imiona kotów z filmów i telewizji.

Więcej:

Imiona kotów rasowych – Puszek Okruszek

Kot w butach, który pojawił się w serii filmów „Shrek” jako przyjaciel ogra, to esencja kociej elegancji. Puszek Okruszek zachowuje się jak prawdziwy koci szlachcic, wypowiada się niezwykle elokwentnie i porusza się z prawdziwą gracją. Pomimo tego nie stroni od zwariowanych przygód i czasem pozwala sobie nawet na niewybredny żart.

Jego imię będzie pasowało zarówno do kota rasowego, jak i dachowca, który zachowuje się, jakby w jego żyłach płynęła błękitna krew. Niektórzy, decydując się na to, by nazwać swojego pupila na cześć przyjaciela Shreka, zamiast Puszka Okruszka wybierają imię Kłaczek – nawiązując do słynnej sceny z filmu.

Koty – imiona inspirowane „Przygodami Kota Filemona”

„Przygody Kota Filemona”, wyprodukowane przez Studio Małych Form Filmowych, to bajka, na której wychowywało się kilka pokoleń Polaków. Jej bohaterami jest para kotów, Filemon oraz Bonifacy, które wspólnie przeżywają różne przygody.

Filemon to mały kotek o białym umaszczeniu. Jest nieco nieporadny i naiwny, a przy tym ciekawy świata i odważny. Bonifacy to jego przeciwieństwo – starszy, doświadczony, mądry i rozważny kocur o czarnym futerku.

Filemon i Bonifacy to ciekawe imiona dla kotów chłopców , którzy żyją w jednym domu – zwłaszcza, jeżeli różnią się od siebie tak bardzo jak bohaterowie bajki.

Zobacz także: Które kwiaty są trujące dla kota?

Imiona kotów z telewizji – Salem

Salem to jeden z najbardziej lubianych bohaterów serialu „Sabrina Nastoletnia Czarownica”. Czarny, mówiący kot uchodzi za nieco przemądrzałego i narcystycznego. W każdym odcinku serialu udziela on czarownicom rad (nawet jeżeli nie jest o to proszony), a wszystkie jego wypowiedzi okraszone są sporą dawką ironii i czarnego humoru. Imię słynnego kota nawiązuje do procesów czarownic i czarnoksiężników z XVII wieku, które miały miejsce w miejscowościach Salem Village i Salem Town w USA.

Imię Salem będzie pasowało do każdego czarnego kocura, którego cechuje odrobina tajemniczości.

Garfield, czyli angielskie imiona dla kotów

Garfield to postać stworzona przez autora komiksów Jima Davisa. Czym wyróżnia się Garfield? Sporą nadwagą, którą zawdzięcza zamiłowaniu do objadania się (jego ulubione danie to lasagne), rudą sierścią i lenistwem, przejawiającym się niechęcią do jakiegokolwiek wysiłku. Garfield to jednak również kot o wyjątkowym, nieco szyderczym poczuciu humoru. I to właśnie za tę cechę pokochali go widzowie na całym świecie.

Imię Garfield będzie pasowało do kocich leni, których ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się na kanapie. Będzie także odpowiednie dla kotów, którym wyjątkowo dopisuje apetyt.

Fajne imiona dla kotów dziewczynek i kocurków – „Król Lew”

„Król Lew” to jedna z najsłynniejszych animacji Walta Disneya. Bajka opowiada o przygodach młodego lwa o imieniu Simba, który pokonuje wiele przeszkód, by odzyskać należny mu tytuł króla Lwiej Ziemi.

Do jakiego kota będzie pasowało imię Simba? Wesołego, odważnego i lubiącego płatać figle, a zarazem uczuciowego i wrażliwego. Imieniem tym nazwać można również rudego, postawnego kocurka, który z wyglądu przypomina małego lwa.

Bajka „Król Lew” podsuwa pomysły także na imiona dla kotów-dziewczyn . Najsłynniejszą bohaterką animacji jest Nala, przyjaciółka z dzieciństwa Simby. Mała lwica jest spokojna, ułożona i pełna gracji. Jej imię będzie więc odpowiednie dla każdej grzecznej i taktownej kotki.

Zobacz także: Hodowla kota somalijskiego

Ładne imiona dla kotów – Klakier

Klakier to bohater bajki „Smerfy”. Kot jest pomocnikiem złego czarownika Gargamela, którego celem jest pojmanie słynnych niebieskich stworzeń. Pomimo tego, że Klakier występuje w bajce jako towarzysz złego bohatera, zyskał wyjątkową sympatię widzów. Kot Gargamela jest wyjątkowo niezdarny i to najczęściej z jego winy niecne plany czarownika są krzyżowane.

Imię Klakier będzie odpowiednie dla każdego wiernego i lojalnego właścicielowi kota, którego cechuje urocza nieporadność.

Wymienieni bohaterowie to oczywiście jedynie niewielka część kocich gwiazd, które zawładnęły sercami widzów na całym świecie. Planując wybór imienia dla swojego pupila, warto zastanowić się, czy w naszym ulubionym filmie, książce bądź programie nie pojawia się koci bohater – być może jego imię stanie się inspiracją do tego, by oryginalnie nazwać swojego mruczącego przyjaciela.

Zobacz film: Czy wolno dokarmiać koty? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0