Zapuszczanie włosów męskich - etapy i fryzury przejściowe

mężczyzna, włosy, czesanie
domoyega/Getty Images
Zapuszczanie włosów męskich w teorii wydaje się bardzo proste, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Kobieta w krótkiej fryzurce „na grzybka” wygląda całkiem uroczo. A mężczyzna? Podczas zapuszczania męskich włosów warto zapoznać się z fryzurami przejściowymi, w których panowie będą wyglądali dobrze.

Włosy rosną średnio 1 cm na miesiąc. Tempo to potrafi frustrować. Kobiety przyzwyczajone są do czekania na odrost włosów, natomiast mężczyźni zwykle nie posiadają w tej kwestii praktyki i dość szybko się zniechęcają. Niezależnie jednak od płci obie strony potrzebują dobrego fryzjera oraz pomysłów na tzw. fryzury przejściowe, które ułatwią oczekiwanie.

Zapuszczanie włosów męskich – jak przyśpieszyć porost włosów?

Istnieje wiele sposobów na szybsze zapuszczanie włosów. Jedną z metod niezawodnych w przyspieszaniu porostu włosów jest picie siemienia lnianego. Łyżkę siemienia lnianego gotuj przez kilka minut w 1 szklance wody. Następnie, po wystudzeniu, wypij napar o konsystencji kisielu. Smak jest neutralny, jednak konsystencja odbiera napojowi wszelkie walory estetyczne. Warto jednak się przełamać. Efekty widoczne są już po dwóch tygodniach regularnego picia siemienia lnianego. Przygotuj się również na przyspieszony wzrost paznokci i odżywienie cery.

Napar z siemienia możesz również stosować bezpośrednio na skórę głowy. Pomoże to ograniczyć wypadanie włosów oraz odżywi skalp. Włosy staną się bardziej miękkie i łatwiej będzie je układać, zwłaszcza na etapach przejściowych zapuszczania włosów.

Aby przyspieszyć zapuszczanie męskich włosów, możesz również stosować napary, np. z cebuli . Jeżeli jednak domowe sposoby cię nie przekonują lub nie masz na to czasu, spróbuj suplementacji kwasów omega-3. Pamiętaj jednak, że suplementy mogą mieć słabszą przyswajalność niż witaminy oraz minerały obecne naturalnie w żywności.

Zapuszczanie męskich włosów: etapy

Podobnie jak w przypadku włosów kobiet, również i zapuszczanie męskich włosów podzielić można na kilka etapów, z których każdy wymaga specyficznego podejścia do fryzury oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Etap 1:

Zapuszczanie męskich włosów najłatwiej zacząć od wyhodowania dłuższej góry. Oznacza to np. podgalanie boków i pozostawienie włosów na czubku głowy, żeby rosły swobodnie. Należy jednak na tym etapie pamiętać o układaniu włosów oraz unikaniu czapek, które psują fryzurę i mogą powodować nadmierne pocenie się. Pot w kontakcie ze specyfikami do włosów może przynieść negatywne skutki: od niegroźnego swędzenia aż po pokrzywkę alergiczną u mężczyzn z wrażliwą skórą.

Etap 2:

Podczas gdy włosy na czubku głowy są już wystarczająco długie, by móc swobodnie komponować fryzury i układać włosy za pomocą żelu, warto zastanowić się nad strategią wyhodowania włosów na bokach. Proponujemy rozważyć dwie opcje. Możesz albo stopniowo zapuszczać boki (najpierw górną część, potem dolną), albo pozwolić im już na swobodny wzrost. Zapuszczanie męskich włosów na tym etapie wymaga większej ilości zaangażowania niż u kobiet, ponieważ mężczyźni (zwłaszcza z pełnymi, kwadratowymi szczękami) z fryzurą „na grzybka” wyglądają niekorzystnie.

Etap 3:

Na tym etapie boki zaczynają być dłuższe, natomiast włosy na czubku głowy można układać swobodnie. Jedną z najpopularniejszych fryzur na tym etapie zapuszczania męskich włosów jest bad hair day , czyli pozornie niezamierzony, artystyczny nieład na głowie, który często wymaga godzin prób i nauki.

Wielu mężczyzn wybiera na tym etapie używanie pasty do włosów lub żelu, zwłaszcza gdy zależy im na profesjonalnym wyglądzie. Są to fryzury popularne w państwach basenu Morza Śródziemnego. W Polsce również widzi się je coraz częściej.

Etap 4:

Na tym etapie zapuszczania męskich włosów można tworzyć np. męskie koki lub fryzurę na samuraja.

O każde, ale zwłaszcza o długie włosy trzeba dbać – należy je regularnie myć, porządnie czesać i układać w razie potrzeby.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości