Newsy

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP na Florydzie! Nagroda pieniężna godna czempiona

Newsy

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP na Florydzie! Nagroda pieniężna godna czempiona

Hubert Hurkacz nową nadzieją polskiego tenisa? 23-latek wygrał drugi turniej w karierze i najprawdopodobniej czeka go awans w prestiżowym rankingu ATP.

Hubert Hurkacz święci triumf za oceanem

Ostatnie miesiące ze względu na obostrzenia nie sprzyjają uprawianiu aktywności fizycznych. Sportowych emocji dostarczają nam na szczęście profesjonaliści. Iga Świątek i Robert Lewandowski przyjmują kolejne laury, a w międzyczasie o pozycję w gronie czempionów walczy inny młody sportowiec z Polski - Hubert Hurkacz.

W tym tygodniu młody tenisista z Wrocławia wygrał turniej ATP na Florydzie. Na jego konto trafi 30 tysięcy dolarów, samochód BMW, a co najważniejsze 250 punktów w rankingu ATP. 

- On w tej chwili jest na 39. miejscu w rankingu, ale jeśli przeliczą te punkty, wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek awansuje na 29. miejsce - mówił Mateusz Hładki w studiu "Dzień Dobry TVN".

Hubert Hurkacz idzie jak burza

Andrzej Sołtysik zażartował, że w tenisie mężczyźni są "słabą płcią". W ostatnich latach rzeczywiście to panie osiągały większe sukcesy od swoich kolegów z Polski. Wierzymy jednak, że Hubertowi uda się powtórzyć ubiegłoroczny triumf Igi Świątek we Francji. Dzięki wygranej w turnieju ATP może być mu łatwiej znaleźć sponsorów, a to już cenna pomoc.

- W sporcie pieniądze są potrzebne do treningów i do dalszego rozwoju - zauważył słusznie Mateusz Hładki.

Już w lutym Hubert Hurkacz weźmie udział w kolejnym prestiżowym turnieju. Mowa o wielkoszlemowym Australian Open. Zawody odbędą się w dniach 8-20 lutego w Melbourne. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za kolejne sukcesy tego utalentowanego 23-latka!

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0