Gwiazdy

Harrison Ford. W kinach "Zew krwi", wkrótce kolejny Indiana Jones

Gwiazdy

Harrison Ford. W kinach "Zew krwi", wkrótce kolejny Indiana Jones

W tym roku skończy 78 lat, ale wcale nie zwalnia tempa. Harrison Ford zaczyna wkrótce zdjęcia do kolejnej, piątej już części kultowego „Indiany Jonesa”. A dziś do kin wchodzi „Zew Krwi” -  najnowszy film z jego udziałem. O słynnych rolach amerykańskiego aktora opowiadał krytyk filmowy Łukasz Muszyński. 

"Zew krwi"-  Harrison Ford, Alaska i przygoda życia

Od dzisiaj w polskich kinach oglądać można "Zew krwi", film na podstawie słynnej powieści Jacka Londona. W głównej roli Harrison Ford, znany głownie z widowiskowej serii o przygodach Indiany Jonesa.  Oprócz niego w obsadzie znajdują się: Dan Stevens, Cara Gee, Karen Gillan, Omar Sy, Bradley Whitford i Colin Woodell. Reżyseruje Chris Sanders.

Produkcja jest połączeniem live-action z animacją komputerową. Wykorzystano w niej najnowocześniejsze efekty wizualne, by uczynić zwierzęta jak najbardziej realistycznymi i nadać im emocji.

"Zew krwi" - fabuła 

Historia przedstawia losy wielkiego psa Bucka, żyjącego w trudnych warunkach Alaski, gdzie trafia podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku oraz jednego z jego opiekunów, w którego wciela się Harrison Ford. Zagra on poszukiwacza złota Johna Thorntona. Buck jako przywódca psiego zaprzęgu przeżywa przygodę życia, odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie i staje się panem swego losu.

Czy Harrison Ford jest jak wino?

Zawsze był na topie - podkreśla krytyk filmowy Łukasz Muszyński.

Kiedy reflektory pojawiły się na jego twarzy, stał się megagwiazdą, mówimy o roku 1977 i premierze filmu "Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja". Miał wtedy 35 lat . I w ten sposób dostaliśmy Hana Solo

- mówi gość Dzień Dobry TVN.

"Indiana Jones 5". Harrison Ford: "Ruszamy ze zdjęciami za dwa miesiące"

Disney już w 2016 roku zapowiadał powstanie kolejnej część kultowej serii "Indiana Jones". Podawano, że przy projekcie będą pracować zarówno Steven Spielberg , jak i Harrison Ford. Realizację przełożono przez to, że reżyser musiał dokończyć nową wersję "West Side Story". Teraz wygląda jednak na to, że twórcy są na dobrej drodze, by nareszcie wystartować ze zdjęciami. 

Po kilku miesiącach milczenia na temat nowego "Indiany Jonesa" Harrison Ford pojawił się 13 lutego w programie "CBS Sunday Morning". Zapytany o to, co jest dla niego największym wyzwaniem przy powracaniu do postaci takich jak np. Han Solo z "Gwiezdnych wojen", aktor odpowiedział:

Najtrudniej jest nie wyglądać głupawo, kiedy biegam w tych obcisłych spodniach i wysokich butach. Udzielę trochę bardziej adekwatnej odpowiedzi na to pytanie za jakiś czas, bo za dwa miesiące wracam na plan "Indiany Jonesa"

"Indiana Jones 5" -  kiedy premiera?

Za scenariusz odpowiada David Koepp ("Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", "Park Jurajski"). Jako reżyser powróci wspomniany wcześniej Steven Spielberg. Na ekrany kin film wejdzie najprawdopodobniej w 2021 roku.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
47
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0