Newsy

Grecja. Pożary na wyspie Zakynthos. Turyści i mieszkańcy są ewakuowani

Strażak gasi pożar lasu

fot. deepblue4you/Getty Images

Newsy

Grecja. Pożary na wyspie Zakynthos. Turyści i mieszkańcy są ewakuowani

Strażak gasi pożar lasu

fot. deepblue4you/Getty Images

Na greckiej wyspie Zakynthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach, między wioskami Agalas i Keri. Ogień wciąż nie został opanowany. Walczy z nim ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.  Akcję gaśniczą utrudnia bardzo silny wiatr, który przyczynia się do rozprzestrzeniania się ognia w kolejne miejsca.

Na greckiej wyspie Zakynthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

Pożary na Zakynthos

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas" - powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakynthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakynthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Pożary w Grecji

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami. 

Kobieta strażak? Czemu nie!


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0