Jak działają randki internetowe? Co zrobić, gdy okaże się, że Twój partner z nich korzysta?

Randki przez internet zyskują coraz większą rzeszę zwolenników – to szybki i stosunkowo łatwy sposób na poznanie nowych ludzi, a przy odrobinie szczęścia, znalezienia miłości. Najtrudniej jest zacząć. Na rynku jest wiele możliwości – możemy zdecydować się na darmowy portal dla singli, portal randkowy dla katolików, osób po pięćdziesiątce lub wegetarian. O tym, czego na portalach randkowych szukają żonaci mężczyźni, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Julitą Czernecką, socjologiem i trenerem umiejętności psychospołecznych oraz adwokatem Elizą Kuną.

Zobacz też: Nieuchwytny Pan Gienek. Groźny oszust matrymonialny >>> 

Jakie są najczęstsze powody, dla których żonaci mężczyźni zakładają sobie konta w takich portalach jak Tinder, Badoo, Sympatia czy eDarling?

Julita Czernecka:

W związku coś się dziej złego, brakuje komunikacji, szczerości, dobrego seksu. Mało jest takich mężczyzn, którzy wchodzą na te portale, żeby sobie porozmawiać (...)chcą mieć z tego profity

Jakie to są portale i jak działają?

 Zanim wybierzemy portal randkowy i założymy na nim konto, warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Na pewno innych ludzi poznamy, wybierając portal randkowy dla katolików, a innych znajdziemy na tinderze. Istotne są również kwestie bezpieczeństwa – wybierając portal randkowy bez rejestracji, musimy być bardziej ostrożni niż w przypadku stron weryfikujących profile swoich użytkowników. O czym jeszcze warto wiedzieć, wybierając portal randkowy?

Zobacz też: Sneating. Chodzą na randki, żeby się najeść >>>

Jak wybrać internetowy portal randkowy?

Aby wybrać serwis randkowy najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, najpierw musimy zastanowić się, czego dokładnie oczekujemy. Czy jesteśmy gotowi zapłacić więcej w zamian za lepszą jakość usługi? Jakiego partnera szukamy – interesuje nas stały związek, czy przelotna znajomość? Czy system wartości potencjalnego partnera jest dla nas istotny? Odpowiedzi na te i inne pytania znacznie ułatwią nam wybór odpowiedniego portalu randkowego. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

  • Popularność serwisu – jeśli chcemy otrzymywać jak najwięcej ofert i mieć możliwość poznania różnych osób, warto zdecydować się na wybór któregoś z popularnych serwisów randkowych. Im więcej zarejestrowanych użytkowników, tym większa szansa na poznanie „tej jedynej” lub „tego jedynego”.
    • Częstotliwość logowania – warto też zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas serwis pokazuje czas ostatniego logowania użytkowników. Jest to istotna informacja, ponieważ jeśli ktoś nie był aktywny od dłuższego czasu, jest mała szansa, że odpowie na naszą wiadomość. Wybierając serwis, który oferuje randki przez internet bez logowania, musimy liczyć się z tym, że część użytkowników jest już od dawna nieaktywna.
      • Wiarygodność serwisu – zanim zaczniemy umawiać się na randki przez internet, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem serwisu i poznać jego politykę prywatności. Możemy również zapoznać się z opiniami użytkowników w internecie lub zapytać o radę znajomych, którzy korzystali wcześniej z podobnych portali.
        • Metody doboru partnerów – portale randkowe oferują swoim użytkownikom różne metody kojarzenia, możemy więc znaleźć partnera w oparciu o wspólne zainteresowania, cechy charakteru lub wygląd. Warto wybrać portal, który stosuje naukowe metody kojarzenia par w oparciu o test psychologiczny. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i da możliwość poznania osób o podobnych oczekiwaniach.
          • Opłaty – większość popularnych portali randkowych umożliwia darmową rejestrację, aby jednak mieć dostęp do funkcji dodatkowych, trzeba uiścić niewielką opłatę. Zwykle są to kwoty rzędu kilkunastu złotych za miesiąc. W sieci dostępne są również portale oferujące darmowe randki przez internet, jednak zwykle mają one mały zasięg i niewielką liczbę użytkowników. Jeśli więc zdecydujemy się na darmowy portal dla singli, warto założyć sobie konto w kilku podobnych serwisach, aby zwiększyć zasięg poszukiwań.
            • Specjalizacja – niektóre serwisy skierowane są do konkretnej grupy użytkowników, możemy więc wybrać katolicki portal randkowy, serwis skierowany do konkretnej grupy wiekowej lub do osób o sprecyzowanych poglądach i zainteresowaniach. Specjalistyczne portale randkowe zrzeszają mniej użytkowników niż bardziej popularne serwisy, dają jednak możliwość poznania osób, z którymi już od początku wiele nas łączy.

              Co oferują najpopularniejsze portale randkowe?

              Zobacz też: Szybka randka w praktyce. Czy randki ekspresowe to idealne rozwiązanie dla singli? >>> 

              Kiedy wiemy już, jakie cechy powinien mieć portal, którego szukamy, czas na wybór konkretnego serwisu. Na rynku dostępne są różne strony oferujące randki przez internet, oto przegląd najpopularniejszych z nich:

              • Badoo – internetowy serwis randkowy o ogromnym zasięgu, który praktycznie od momentu powstania w 2006 roku cieszy się dużą popularnością. Obecnie ma ponad 245 milionów użytkowników na całym świecie. Główne zalety Badoo to, obok dużej popularności, możliwość wyboru dodatkowych funkcji takich jak opcja „dopasowania”, w której system sam proponuje nam potencjalnych partnerów lub możliwość wyświetlania tylko tych użytkowników, którzy znajdują się w bezpośredniej okolicy naszego miejsca pobytu.
                • eDarling – berliński portal oferujący randki internetowe, który skupia obecnie ponad 13 milionów użytkowników. Wyróżnia go profesjonalne podejście i bardzo dobry system zabezpieczeń. Jeśli poszukujemy raczej stałego partnera niż chwilowej znajomości, serwis eDarling będzie dobrym wyborem.
                  • Sympatia – polski portal randkowy skupiający ponad 6 milionów użytkowników. W Sympatii, podobnie jak w Badoo, za niewielką opłatą mamy dostęp do dodatkowych funkcji serwisu. Jedną z nich jest certyfikat dopasowań, który dzięki specjalnie przygotowanemu formularzowi wskazuje nam osoby, które mają podobne do nas podejście do związku, zbliżone zainteresowania i system wartości.

                    Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

                    podziel się:

                    Pozostałe wiadomości