Newsy

Gdzie jest burza 15.07? Relacja NA ŻYWO! IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia

burza w Polsce

JOHN FINNEY/Getty Images

Newsy

Gdzie jest burza 15.07? Relacja NA ŻYWO! IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia

burza w Polsce

JOHN FINNEY/Getty Images

Pogoda w Polsce w dalszym ciągu gwałtownie się zmienia. Upały przeplatają się z intensywnymi burzami o różnym charakterze. Strażacy w całym kraju usuwają skutki nawałnic. W niektórych częściach Polski niszczące burze miały miejsce w nocy, w innych właśnie trwają. Gdzie jest burza 15.07? 

Gdzie jest burza 15.07? Mapa burzowa na żywo

W jednych rejonach Polski gwałtowne, ulewne burze skończyły się rano, w innych właśnie się rozpoczęły. 

W nocy ze środy na czwartek (14/15 lipca) sytuacja poważnie wyglądała w Wielkopolsce. Strażacy interweniowali tam ponad 100 razy. Pomagali też przy ewakuacji obozów harcerskich - do godziny 2 w nocy zlikwidowano 15 obozowisk, na których przebywało łącznie 1680 osób. W warmińsko - mazurskim strażacy interweniowali ponad 150 razy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał strzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami z gradem dla województw: mazowieckiego i łódzkiego. Burzowo będzie też na północnym zachodzie, południowym zachodzie oraz na Kielecczyźnie i w Małopolsce.

Na tym obszarze spodziewać się można ulewnych deszczy, gradu, porywistych wiatrów, które mogą osiągnąć 120 km/h. Mogą wystąpić również trąby powietrzne.

O godzinie 9:30 IMGW poinformowało o dwóch najbardziej dziś zagrożonych rejonach Polski: północna i południowo-wschodnia część kraju.

windy.com

Sprawdź ważne informacje dotyczące burz:

Zobacz wideo: Na Śląsku ewakuowano pięć obozów harcerskich z powodu nawałnic. Kilka osób wymagało pomocy medycznej

TVN24

Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0