Styl Życia

Gdy kobieta się podoba, czyli jak mężczyzna okazuje zainteresowanie

Luis Alvarez/Getty Images

Styl Życia

Gdy kobieta się podoba, czyli jak mężczyzna okazuje zainteresowanie

Luis Alvarez/Getty Images

Panie często zastanawiają się, czy podobają się mężczyznom i po czym mogą poznać, że tak właśnie jest. Prawdą jest, że każdy z nas wysyła sygnały, czasem nawet nieświadomie, gdy spotka kogoś, kto mu się podoba. Faktem jest też to, że mężczyźni są wzrokowcami, więc kiedy spotkają interesującą ich kobietę, nie spuszczają z niej oczu. Jaka jest więc prawda? Jak mężczyźni okazują zainteresowanie kobietą? 

Każda kobieta choć raz w życiu zastanawiała się, jak mężczyzna okazuje zainteresowanie płcią piękną. Okazuje się, że panowie wysyłają w przestrzeń mnóstwo sygnałów świadczących o tym, że kobieta im się podoba. Czy wiemy o wszystkich, czy umiemy je poprawnie zinterpretować? Warto poznać choćby te najważniejsze oznaki zainteresowania, ponieważ błędne odczytanie sygnałów może zakończyć się w najlepszym razie rozczarowaniem, w najgorszym zaś katastrofą.

Jak mężczyźni okazują zainteresowanie kobietą? Podstawowe sygnały

Choć oczywiście nie można wszystkich podciągnąć pod ten sam schemat, istnieją pewne zachowania, które są charakterystyczne dla stanu „upodobania” sobie kogoś. Niektóre sygnały wysyłamy zupełnie nieświadomie, nie zdając sobie z tego sprawy. Jednak zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrafią dać znać, że w kręgu ich zainteresowań znajduje się akurat ta, a nie inna osoba. Jakie to są sygnały, jak mężczyzna okazuje zainteresowanie? Po czym poznać, że przystojny nieznajomy chętnie zawarłby z nami znajomość? Poznając podstawowe oznaki zainteresowania, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie ma dwóch takich samych osób, charakterów, dlatego inaczej okaże zainteresowanie mężczyzna pewny siebie, a inaczej ten nieśmiały. Zupełnie inaczej zachowa się mężczyzna, którego zna się już od lat, a inaczej nowo poznany. To wszystko są niuanse, które zawsze dobrze jest brać pod uwagę. To, co jednak zazwyczaj zdradzi nawet najbardziej skrywane uczucia, to przede wszystkim mowa ciała. Jak mężczyźni okazują zainteresowanie kobietą?

  • Rzucane ukradkiem spojrzenia w stronę kobiety mogą świadczyć o zainteresowaniu mężczyzny, jednak również uporczywe wpatrywanie się jest oznaką tego, że kobieta się podoba. Warto przyjrzeć się źrenicom – rozszerzone świadczą o wielkich emocjach.
  • Próby dotyku także są sygnałem dla kobiety, że mężczyzna pragnie zawrzeć bliższą znajomość. Zazwyczaj są to mimowolne dotknięcia; niby przypadkiem, przechodząc obok, mężczyzna dotyka np. ręki kobiety. Mogą to być muśnięcia, próby objęcia lub złapania za rękę.
  • Oznaką zainteresowania jest przechylanie głowy w stronę partnerki, nachylenie ciała, wypieki na twarzy. Również mimika może zdradzić mężczyznę, który swoje zainteresowanie okazuje niezwykle ożywioną gestykulacją i właśnie mimiką.
  • Wielu panów przyznaje, że chcąc wyrazić zainteresowanie, zaczyna tzw. prezentację. Jest to chęć pokazania się od jak najlepszej strony. Panowie wciągają brzuch, prostują plecy, prężą ciało, poprawiają włosy lub krawat.
  • Mężczyzna będzie szukał kontaktu z kobietą, która mu się podoba, a więc będzie starał się nawiązać rozmowę, prawił komplementy, a nawet stosował zaczepki słowne, często dwuznaczne.
  • Ważnym sygnałem jest także zwrócenie całego ciała wraz ze stopami w kierunku kobiety (np. podczas rozmowy).

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie? Pozostałe sygnały

Ilu mężczyzn, tyle pewnie sposobów okazywania zainteresowania kobietą. Każdy ma przecież swój własny styl bycia i sposób zawierania znajomości. Nie każdy jest odważny, ale też nie każdy jest na tyle nieśmiały, by zrezygnować z poznania ciekawej osoby. Wielu panów, chcąc zwrócić na siebie uwagę, zaczyna zachowywać się bardzo głośno. Śmieją się, opowiadają dowcipy, starają się znaleźć w centrum towarzystwa. Takie zachowanie daje im pewność, że zostaną dostrzeżeni, a może nawet uda im się nawiązać pierwszy kontakt wzrokowy. Kiedy mężczyzna zostanie już sam na sam z kobietą, zaczyna mówić coraz ciszej, aby kobieta musiała się przybliżyć. To nie tylko dowód zainteresowania, ale i doskonały sposób na skrócenie dystansu. Mężczyzna, chcąc okazać, że kobieta mu się podoba, wybiera taki sam rodzaj drinka, a często nawet stara się pić w tym samym tempie co towarzyszka. Potrafi także patrzeć jej głęboko i długo w oczy, nie uciekając wzrokiem. Znawcy tematu twierdzą, że w takiej sytuacji mężczyzna zaczyna częściej mrugać. Jak jeszcze mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie? Przede wszystkim jest dobrym słuchaczem, nie tylko mówi, ale również słucha tego, co kobieta ma do powiedzenia, organizuje spotkania, pamięta o rocznicach, dzwoni, pisze, obsypuje komplementami i docenia to, co ona robi, jak wygląda i jaka jest. Jednym słowem – pokazuje, że mu po prostu zależy.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
97
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0