Gwiazdy

Gabriela Muskała najlepszą aktorką podczas festiwalu Mastercard Off Camera

Gwiazdy

Gabriela Muskała najlepszą aktorką podczas festiwalu Mastercard Off Camera

Wczoraj wieczorem zakończył się festiwal Mastercard Off Camera. Za najlepszą aktorką XII edycji festiwalu uznano Gabrielę Muskałą. Z aktorką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Aktorka i scenarzystka

Gabriela Muskała jest aktorką teatralną i filmową. Obecnie możemy podziwiać aktorkę na ekranach telewizorów – Muskała wciela się w jedną z głównych ról w serialu „Szóstka”.

>>> Zobacz też: Wszystkie tajemnice Gabrieli Muskały.

Jury festiwalu Mastercard Off Camera podczas wczorajszej gali wieńczącej przyznało Gabrieli nagrodę dla najlepszej aktorki, którą Muskała stworzyła w filmie „Fuga”. Jej bohaterka Alicja nie pamięta przeszłości i nie wie kim jest. Co więcej, Muskała jest autorka scenariusza filmu.

To jest kobieta, która straciła pamięć w wyniku fugi dysocjacyjnej. Nie wie kim jest, skąd się wzięła. Musi wrócić do swoich bliskich, których w ogóle nie poznaje. Kiedy napisałam ten scenariusz stwierdziłam, że nie dam nikomu tej roli, bo sama chcę ją zagrać.

-zdradziła aktorka w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Muskała dodała również, że kiedy gra daną postać całkowitą się z nią utożsamia.

To chyba o to w tym wszystkim chodzi, by być tą postacią, a nie tylko ją grać.

- dodała.

Zobacz film: Gala zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Źródło: Dzień Dobry TVN

>>>Zobacz też:Borys Szyc na Festiwal Mastercard OFF Camera. Dla widzów szykuje niespodziankę...

>>>Anna Biedrzycka-Sheppard. Polska kostiumograf gwiazdą w Hollywood. Brad Pitt chce pracować tylko z nią!<<<

>>>Ellen Kuras. Słynna operatorka filmowa ma polskie korzenie!<<<

XII edycja festiwalu

Publiczność z całego świata w ramach filmowej majówki koncentruje się na kinie niezależnym. To odważne treści, które stawiają na fascynujące historie, podejmujące także trudne społeczne i kulturowe problemy.

Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury.

Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych.

Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu.

Festiwal organizuje również szereg warsztatów, wykładów, dyskusji, związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania.

Projekcje odbywają się w małych, studyjnych kina, nawiązując do tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, obecnie nieco już zapomnianej.

>>> Zobacz też: Trwa Festiwal Kina Niezależnego. Marcin Sawicki spotkał się z Julią Gniadecką.


Co sądzisz o tym artykule?
73
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0