Włosy

Jak łatwo i szybko ułożyć włosy na sylwestra? Najlepsze pomysły na fryzury sylwestrowe

Kobieta na imprezie

Fot. momemoment/Getty Images

Włosy

Jak łatwo i szybko ułożyć włosy na sylwestra? Najlepsze pomysły na fryzury sylwestrowe

Kobieta na imprezie

Fot. momemoment/Getty Images

Najlepsze fryzury na Sylwestra to takie, o które nie trzeba się martwić w trakcie całonocnego przyjęcia. Która fryzura sylwestrowa jest najlepsza dla ciebie? Co będzie ci potrzebne do jej wykonania? Wybierz proste i stylowe fryzury, które będziesz w stanie zrobić w domu bez niczyjej pomocy.

Fryzury na Sylwestra powinny być elementem kreacji i współgrać z tym, co mamy na sobie, ale oprócz tego trzeba dobierać je względem swojej urody, tak, żeby ukryć mankamenty i podkreślić atuty. Wybierając fryzurę należy pamiętać o tym, że uczesanie powinno utrzymać się całą noc – w końcu Sylwester to zabawa do białego rana – dlatego też lepiej unikać fryzur, których wykonanie wymaga dużej ilości spinek i mocnego związywania włosów, bo to prędzej czy później doprowadzi do bólu głowy i zepsuje całą imprezę. To najważniejsze: fryzury sylwestrowe nie powinny powodować dyskomfortu.

Fryzury sylwestrowe – domowy niezbędnik

Co jest niezbędne, żeby stworzyć dowolną ładną fryzurę na Sylwestra, która nie zepsuje się po kilku godzinach tańców i dobrej zabawy z przyjaciółmi?

· Suszarka, okrągła szczotka i grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

· Prostownica do włosów i opcjonalnie lokówka, jeśli włosy mają mieć mocny skręt.

· Małe i duże wsuwki do włosów.

· W przypadku fryzury na Sylwestra włosy półdługie i długie mogą potrzebować dodatkowych kosmetyków stylizujących, takich jak mocny lakier do włosów czy pianka utrwalająca. Uczesania na krótkich włosach lepiej utrwalać żelem lub specjalnym sprejem.

· Do ozdobienia fryzury warto wykorzystać wszelkiego rodzaju akcesoria do włosów: spinki, opaski, żywe lub sztuczne kwiaty, korony, klamry.

Fryzura sylwestrowa – nowoczesność czy tradycja?

Wśród modnych fryzur można wyróżnić uczesania fantazyjne oraz tradycyjne. Choć Sylwester raczej kojarzony jest z hucznymi przyjęciami, w zależności od kreacji wieczorowej, oba wymienione warianty się sprawdzą. Fantazyjne uczesanie wymaga odważnych fasonów i jaskrawych barw. Natomiast jeśli fryzura sylwestrowa należy do grupy fryzur tradycyjnych i klasycznych, ubranie powinno być w naturalnych tonach. Nie łącz dżinsów z wymyślną fryzurą i irokeza z długą wieczorową sukienką – dysharmonię będzie widać już na pierwszy rzut oka . Niektóre połączenia nowoczesności z tradycją mogą być naprawdę dobre, ale tym zajmują się tylko profesjonalni styliści.

Sylwestrowe fryzury – łatwe i szybkie propozycje

Pierwsze miejsce wśród popularnych fryzur na Sylwestra mają wszelkiego rodzaju upięcia z dodatkową objętością. Gęste włosy kojarzą się z luksusem drogich balów i atmosferą dobrej zabawy. Objętość na włosach można zyskać poprzez zakręcenie włosów na lokówce lub prostownicy oraz poprzez tapirowanie , które szczególnie ładnie prezentuje się, jeśli włosy są uniesione już u nasady lub wytapirowana jest sama grzywka.

Wytapirowane włosy można związać w wysoki kucyk na czubku głowy, a w przypadku wytapirowanej grzywki – spiąć ją na górze, a pozostałe włosy zostawić rozpuszczone lub ułożyć w wysoki kok. To niezwykle efektowne i proste rozwiązanie na sylwestrowe fryzury . W celu uniknięcia odstających wytapirowanych włosów, na sam koniec warto spryskać je lakierem i delikatnie przeczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi włosami.

Najczęściej wybierane krótkie fryzury na Sylwestra to irokez lub pixie. Obie są niezwykle łatwe w stylizacji. Dla zrobienia irokeza wcale nie trzeba golić włosów po bokach. Jego modyfikacją jest zaczesanie wszystkich włosów z czoła do góry i do tyłu, a następnie utrwalenie ich mocnym żelem stylizującym. Pixie można wystylizować na dwa szybkie sposoby: zakręcić grzywkę i pozostałe włosy pozostawić proste lub zakręcić pozostałe włosy, kiedy grzywka leży swobodnie na czole.

Krótkie fryzury sylwestrowe mogą być także wykonane w stylu retro. Przykładem retro uczesania odpowiedniego na sylwestrowe przyjęcie są hollywodzkie fale, które nawet na niedługich włosach mogą prezentować się genialnie.

Warto wybierać proste fryzury na Sylwestra , które można wykonać samodzielnie w domu. Zamiast trudnych do zrobienia, lepiej zaszaleć z ozdobami do włosów. Jest coś, czego na co dzień wolisz nie zakładać, bo jest zbyt ekstrawaganckie i zbyt błyszczące? 31 grudnia to dobry dzień, żeby w końcu wyciągnąć to z szafy. Nie bój się eksperymentować również z produktami do włosów, takimi jak brokat czy jednodniowe kolorowe farby. A może masz krótkie włosy, a bardzo podobają ci się długie? Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usługi przedłużania włosów i dopiero wtedy zdecydować, jaka fryzura na Sylwestra będzie ci najbardziej pasować. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy odpowiednio wcześniej przemyśleć, w jaki sposób chcesz się zaprezentować na sylwestrowym przyjęciu.

Zobacz film: W jakich butach na Sylwestra? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
75
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0