Gwiazdy

Fryderyki 2020 zamknięte dla publiczności. Powodem jest koronawirus

Gwiazdy

Fryderyki 2020 zamknięte dla publiczności. Powodem jest koronawirus

Uroczystość wręczenia Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowych wyróżnień  polskiej branży muzycznej została zamknięta dla publiczności z powodu koronawirusa. Na razie nie wiadomo, czy nagrody zostaną rozdane zgodnie z planem. Szansę na dwie statuetki ma Natalia Przybysz. O nominowanej do nagrody piosence oraz planowanej trasie koncertowej wokalistka opowiadała w naszym studiu.  

Fryderyki 2020 - dwie nominacje dla Natalii Przybysz

Natalia Przybysz ma dwie nominacje do Fryderyków 2020. Płyta "Jak Malować Ogień" ubiega się o tytuł „Album Roku POP”.  W kategorii „Nowe Wykonanie” nominowano natomiast utwór „Krakowski Spleen”, autorstwa Kory Jackowskiej i zespołu Maanam.

Ten utwór miałam zaśpiewać w ramach jednego z koncertów obchodów solidarnościowych w zeszłym roku. Byłam bardzo zaszczycona i zachwycona, że ktoś widzi mnie w tym utworze, zaczęłam się go uczyć trochę. A później się okazało, że telewizja jednak zrezygnowała ze mnie i zostałam z tym utworem. Potem do mnie wrócił podczas ćwiczenia jogi i zrozumiałam, że ten tekst jest bardzo jogiczny. "Czekam na wiatr co rozgoni ciemne, skłębione zasłony" jest o oddechu, który oczyszcza umysł. Czułam, że ma dla mnie specjalne znaczenie  i spróbowałam zrobić go jeszcze raz, na swoją płytę

- opowiada Natalia Przybysz. 

Po gali Fryderyków 2020 artystka planuje wyjechać w klubową trasę koncertową. 
To nie będą masowe imprezy, mam nadzieję, że dojdą do skutku. Nie ukrywam, że bardzo długo odpoczywałam i jestem gotowa, żeby zagrać drugą część tras koncertowej

- dodaje piosenkarka.

Na trasie znajdą się m.in. Kraków, Gdańsk, Poznań i Warszawa oraz mniejsze miasta - Koszalin, Żory czy Ostrów Wielkopolski.

Fryderyki 2020 - zamknięte dla publiczności

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, uroczystość została zamknięta dla publiczności. Na stronie organizatorów Fryderyk Festiwal 2020 pojawiło się oświadczenie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, z przykrością informujemy o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br.

Osoby posiadające bilety na sobotnią i niedzielną galę otrzymają zwrot kosztów. Póki co nie wiadomo, czy wręczenie nagród odbędzie się zgodnie z planem, czyli w sobotę 14 marca br., bez udziału publiczności, czy też termin ten ulegnie zmianie.

Nagrody Muzyczne "Fryderyk" są przyznawane przez Akademię Fonograficzną. To powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. "Fryderyki" są wręczane w Polsce od 25 lat.

Natalia Przybysz w Dzień Dobry TVN - zobacz zdjęcia:

Zobacz też:

Zbigniew Hołdys w szpitalu. Artysta przeszedł operację

Muniek Staszczyk o T.Love: „Zespół będzie miał swoją 40-kę, to jest to powód do wydania płyty i zagrania trasy”

Natalia Nykiel z kolejną intrygującą piosenką. "Volcano" - to trzeba zobaczyć

Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0