Gwiazdy

Fred Mastro. To on uczył Liama Neesona walki nożem do filmu "Uprowadzona"

Gwiazdy

Fred Mastro. To on uczył Liama Neesona walki nożem do filmu "Uprowadzona"

Fred Mastro jest znanym na świecie specjalistą od ochrony i walki wręcz. Ochraniał gwiazdy filmu i muzyki, polityków czy duchownych. Odwiedził Warszawę w związku z zajęciami, które prowadzi ucząc swojej metody walki. Spotkał się z nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Ochroniarz gwiazd

Fred Mastro ochraniał między innymi 50 Centa, Jean-Claude Van Damme, czy Liama Neesona. Dlaczego ochrona gwiazd jest tak ważna?

Zadaniem gwiazd tego formatu jest robienie filmów, a nie bicie się na ulicy. Gdyby nie mieli ochroniarzy musieliby bić się na ulicy 10 razy dziennie. Są ludzie, którzy chociażby dla sławy chciałby nagrać film, jak uderzają Jean-Claude Van Damme.

Walki uliczne to jego specjalność

Fred Mastro specjalizuje się w walce nożem oraz w walce z wieloma przeciwnikami. Styl nie ma być ładny, ma być skuteczny. Uliczny styl walki Freda to krótkie ciosy łokciem, ataki na szyję, które oszałamiają. Potem z reguły nadchodzi atak na stawy – łokcie i kolana.

Sztuka walki uczy filozofii, szacunku i harmonii, a świat ulicy jest zupełnie inny.

Z azjatyckich sztuk walki Fred odrzucił wszystko, co nie przyda się w przypadku prawdziwego ataku na ulicy.

>>> Zobacz też: Samoobrona – na czym polega i jak się jej nauczyć?

Twórca filmowych choreografii

Fred jest również twórcą filmowych choreografii, między innymi do takich kinowych hitów jak „Uprowadzona” z Liamem Nessonem w roli głównej.

Jeden z moich uczniów zawiózł do producentów film z moimi technikami. Od razu przestali szukać i zadzwonili. Sceny walki z nożem są mojego autorstwa. Mój uczeń uczył w Paryżu Liama Nessona przez trzy miesiące.

-zdradził Fred.

>>> Zobacz też: Kasia Dacyszyn. Po ataku stalkera uczy się samoobrony.

>>>Jak bronić się przed gwałcicielem?<<<

Co sądzisz o tym artykule?
82
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0