Makijaż

Foxy eyes, czyli moda na lisie spojrzenie. Jak uzyskać taki efekt?

Makijaż

Foxy eyes, czyli moda na lisie spojrzenie. Jak uzyskać taki efekt?

"Foxy eyes", czyli lisie oczy były najczęściej wyszukiwanym hasłem w 2020 r. Coraz więcej kobiet marzy o takim właśnie spojrzeniu. Umożliwi je zabieg w gabinecie albo odpowiedni makijaż. O tym, dlaczego "lisi" trend zyskał taką popularność rozmawialiśmy z makeupistką Martą Gąską i ekspertem medycyny estetycznej Maciejem Konradem Pankiem. 

Foxy eyes - moda na lisie spojrzenie

Wystarczy jedno spojrzenie na dwie najbardziej popularne modelki i już łatwiej można zrozumieć, na czym polega fenomen lisiego spojrzenia. Mają je zarówno Bella Hadid jak i Kendall Jenner. Zewnętrzne kąciki ich oczu oraz zewnętrzna część brwi są lekko uniesione. Taki układ "otwiera" spojrzenie. Twarz wydaje się dzięki niemu młodzieńcza i szczuplejsza. 

W ostatnim roku „lisie oczy” zdominowały wszelkie trendy urodowe. Jak podaje serwis tanologist.com liczba internetowych zapytań o makijaż „foxy eyes” wzrosła aż o 319 proc. 

Uwaga internautek przeniosła się z rozwiązań tymczasowych na permanentne i coraz więcej kobiet zaczęło marzyć o profesjonalnym zabiegu uniesienia brwi i oczu. Z myślą o nich kolejne kliniki zaczęły oferować procedury z wykorzystaniem specjalnych nici liftingujących.

To całkowity lifting powieki. Daje efekt miłego, bardziej atrakcyjnego i przykuwającego spojrzenia

- zauważa Maciej Konrad Panek, ekspert medycyny estetycznej.

Zabiegiem szczególnie interesują się posiadaczki małych oczu. Polega on na dyskretnym wprowadzaniu rozpuszczalnej nici pod powierzchnię skóry. Powstające wokół nowe włókna kolagenu i elastyny powodują poprawę jej wyglądu oraz przywrócenie prawidłowej objętości, sprężystości, jędrności i nawilżenia. 

Zabieg nie daje jednak trwałego efektu. Jeżeli "lisami" chcemy zostać na zawsze, musimy skierować się do chirurga. Jest to jednak metoda pracochłonna i dość inwazyjna, w przeciwieństwie do tego, co proponuje medycyna estetyczna. 

Nie każdy ma jednak na to ochotę i fundusze. Na szczęście mamy jeszcze makijaż, na którym możemy polegać. 

Makijaż "foxy eyes"

Jeśli obawiamy się zabiegów, a marzymy o lisim spojrzeniu, możemy skorzystać z porad naszej makijażystki - Marty Gąski. 

- Mam dość opadającą powiekę, małe oko, niekoniecznie "lisie" - zaznacza ekspertka. Mimo to, udaje jej się uzyskać spektakularny efekt wydłużonego oka. Jak? Potrzebny jest tylko puder kryjący w kamieniu i pędzelek. 

Jak krok po kroku zrobić makijaż "foxy eyes"? Zobacz wideo: 

Dzień Dobry TVN

Zobacz też: 

Szczotkujesz rano włosy? Fryzjer gwiazd to odradza

Kate Moss, Naomi Campbell, Cindy Crawford - jak najpopularniejsze topmodelki zaczęły swoją karierę?

Ewa Chodakowska z ważnym apelem: "Nie wiesz wszystkiego o osobie, z którą chciałbyś się zamienić miejscami" 

Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0