Parenting

Fotografia porodowa. Jak zatrzymać pierwsze emocje? Jak wygląda sesja?

Parenting

Fotografia porodowa. Jak zatrzymać pierwsze emocje? Jak wygląda sesja?

Jak wygląda fotograficzna sesja porodowa? Czy fotograf towarzyszy nam przez cały czas? W Dzień Dobry Wakacje gościem była: Ania Wibig, fotografka porodowa i dwie mamy, które fotografowała: Dominika Muchorska i Paulina Grygiel.

Pamiątka z pierwszych chwil

Ania Wibig:

Trzy razy rodziłam i nigdy nie miałam nawet takiej myśli, że można mieć profesjonalnego fotografa, który uchwyci te wszystkie szczegóły, na sali porodowej. Dotarło do mnie, gdy chciałam wrócić myślą o swoich porodów, że ja tego nie pamiętam, a przynajmniej nie w takich szczegółach. Poczułam taką straszną tęsknotę za tymi wspomnieniami. Pomyślałam, że trzeba to zmienić. Kobiety w Polsce powinny mieć możliwość takiej pamiątki. I tak to się zaczęło.

Gesty, emocje, pierwszy kontakt z dzieckiem

Dominika Muchorska:

Ania namówiła mnie do tej sesji. Na początku podeszłam do tego sceptycznie, ale Ania pokazała mi zdjęcia z innych sesji i to mnie przekonało. Patrząc na te zdjęcia, które były bardzo subtelne i skupiały się na emocjach, gestach i pierwszym widoku swojego dziecka ... zdecydowałam się na tę sesję.

Świetna pamiątka

Paulina Grygiel

Długo dyskutowaliśmy z narzeczonym, ale gdy pokazałam mu zdjęcia, to zgodził się na to i nie żałuje. Tę sesję pokazałam prawie wszystkim znajomym i każdy uważa, że to jest świetna pamiątka.

To jest reportaż

Ania Wibig:

To jest reportaż. Jestem na sali przez cały czas ale mówię rodzicom, że gdy chcą pozostać sami, niech powiedzą. Staram się być jak najwięcej żeby oddać to coś niesamowitego z tego pomieszczenia. Natomiast przy samych narodzinach ustawiam się z tyłu, żeby uchwycić całą trójkę mamę, tatę i dziecko, żeby uchwycić te pierwsze chwile. 
Co sądzisz o tym artykule?
71
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
30.08.2019
Patrycja Burglin-Surowiecka
Przecudne zdjęcia - mieć uwiecznione na fotografiach pierwsze spotkanie ze swoim Maleństwem, jego pierwsze minuty na świecie - coś przepięknego... Tak żałuję, że miałam tej możliwości by taka fotografka jak Ania Wibig uchwyciła te niezapomniane chwile.
30.08.2019
Ml
Ciesze sie, ze Tvn pokazsl, ze jest taka mozliwosc jak zdjecia z porodow. Dziekuje za ten temat, cudowna fotografka
30.08.2019
Kasia Kul
Cudowny reportaż ! Zatrzymanie emocji, pokazanie uczuć. Zdjęcia magiczne, niepowtarzalne i naturalne. W Polsce narazie postrzeganie typowo przez pryzmat fizjologiczny a przecież nie o to chodzi ! Uczucia, uczucia i jeszcze raz uczucia. Piękne zdjęcia, reportaże i podejście do tematu. Niestety nie mam już możliwości posiadania takiej pamiątki ?