Styl Życia

Fotograf ekstremalny, który pokazuje świat niedostępny dla przeciętnego człowieka

Dzień Dobry Wakacje

Styl Życia

Fotograf ekstremalny, który pokazuje świat niedostępny dla przeciętnego człowieka

Dzień Dobry Wakacje

Łukasz Nazdraczew jest fotografem ekstremalnym. Koledzy po fachu mówią, że ma talent, bierze aparat i po prostu robi dobre zdjęcie. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Fotografia ekstremalna to duża dawka adrenaliny

Łukasz Nazdraczew zachwycił się fotografią ekstremalną, kiedy po raz pierwszy znalazł się na zawodach sportów ekstremalnych. Wtedy poczuł adrenalinę i doszedł do wniosku, że to jest to, czym chce się zajmować. 

- Fotografia sportowa, tak na dobrą sprawę, została trochę wymuszona przez imprezę, na której zawodnicy skaczą z rampy do wody, lądowanie odbywało się w wodzie. Tam zrobiłem pierwsze zdjęcia sportowe. To fotografowanie na pograniczu niebezpieczeństwa, gdzieś, gdzie musisz wychylić aparat, dostać z łokcia albo w głowę, powiedziałem, że to jest lepsze niż chodzenie ze statywem po mieście - wspomina Łukasz Nazdraczew.

Nazdraczew wie, że aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba poświęcić temu sporo czasu. Jak sam podkreśla, gdyby wychodził z wydarzenia po dwudziestu minutach, to byłby najgorszym fotografem na świecie. O jego profesjonalizmie wspominają także zawodnicy, z którymi ustala wiele szczegółów technicznych przed wykonaniem zdjęć. 

Fotografia ekstremalna - niebezpieczna pasja 

Zawód fotografa sportowego, a w dodatku przy tak ekstremalnych dyscyplinach, wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem. Szczególnie, że Łukasz Nazdraczew jest zwolennikiem bycia w samym centrum wydarzeń. Wielokrotnie był poobijany, a niebezpieczne sytuacje są dla niego czymś normlanym.

- Świat, który pokazuję to jest świat, którego nie może doświadczyć przeciętny człowiek. To świat widziany z piętnastu centymetrów przed kołem motocykla, który leci w twoją stronę, niekontrolowany, bo wystrzelił zawodnikowi spod tyłka. Ten, który za barierką tego nie widzi - relacjonuje fotograf.

Łukasz Nazdraczew ma w sobie ogromną pokorę. Rzadko jest zadowolony ze swoich zdjęć i stara się wykorzystać wszystkie okazje, żeby zrobić takie, które spełni jego oczekiwania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player. 

Zobacz także:

Reporter: A. Gdula, P. Kiliański
Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0