Sport i fitness

Fitness gimnastyczny zyskuje na popularności. Zjawiskowy sport wymaga ogromu ciężkiej pracy

Sport i fitness

Fitness gimnastyczny zyskuje na popularności. Zjawiskowy sport wymaga ogromu ciężkiej pracy

Ćwiczenia fizyczne wcale nie muszą być nudne i przewidywalne. Udowadnia to trenerka Anna Simsak Godula, która zajmuje się fitnessem gimnastycznym. Ten spektakularny sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szkoła, którą prowadzi ekspertka nazywana jest kuźnią talentów. O swoich osiągnięciach sportsmenka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Czym jest fitness gimnastyczny i artystyczny?

Fitness gimnastyczny wywodzi się z zawodów sylwetkowych. Podczas zawodów, startujący powinien pokazać elementy taneczno-gimnastyczne, siłowe i akrobatyczne, a także wykazać się gibkością i dobrą wydolnością. W pierwszej rundzie sędziowie oceniają proporcję ciała, a w drugiej - program choreograficzny.

Natomiast nowa dyscyplina, która pojawiła się na Mistrzostwach Świata juniorów, czyli fitness artystyczny, zabrania akrobatyki. 

Lady Fitness - jedyna taka szkoła

Miejscem, w którym można trenować fitness gimnastyczny jest szkoła Lady Fitness, określana jako kuźnia talentów, ponieważ od czasu jej założenia, zawodnikom udało zdobyć wiele nagród - począwszy od konkursów regionalnych, po ogólnopolskie, na mistrzostwach świata kończąc.

- Jeżeli chodzi o fitness gimnastyczny, to ta koncepcja pojawiła się kilka lat temu, kiedy przypadkiem trafiłam na zawody fitness. Ale tak naprawdę były to zawody sylwetkowe dorosłych. Później zaczęłam szukać konkretów i zauważyłam, że jest coś takiego jak fitness gimnastyczny dzieci i dorosłych - powiedziała nam Anna Simsak Godula.

- Wcześniej było wszystko ukierunkowane pod taniec sportowy i cheerleading sportowy. Teraz nasz klub Lady Fitness odnosi sukcesy w swojej dziedzinie, także na mistrzostwach świata - dodała trenerka i zawodniczka.

Fitness gimnastyczny dla dzieci

Szkoła stara się motywować dzieci i młodzież, a także dostrzega w nich to, co najlepsze i nie pozwala zaprzepaścić talentu. Fitness gimnastyczny można trenować już od 4. roku życia. W Dzień Dobry TVN poznaliśmy podopieczne Anny Simsak Goduli, które mimo młodego wieku mają na swoim koncie naprawdę imponujące osiągnięcia.

Obecna w studiu 21-letnia Yulia, która należy do szkoły, zdradziła rozmowie z Damianem Michałowskim i Pauliną Krupińską, że trenuje już od ponad 15 lat, a wcześniej uprawiała gimnastykę artystyczną. Fitnessem pasjonuje się od dwóch lat. Dziewczyna jest mistrzynią Polski w fitnessie gimnastycznym w swojej kategorii oraz mistrzynią świata w fitnessie artystycznym. 

Natomiast 8-letnia Lena zaczęła trenować, kiedy miała 5 lat. Od trzech chodzi na treningi pięć razy w tygodniu. Jej największym osiągnięciem jest zdobycie mistrzostwa świata, jest też dwukrotną mistrzynią Polski w fitnessie gimnastycznym oraz wielokrotną mistrzynią Polski w acro solo.

Zobacz też:


Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0