Gwiazdy

Ewa Kopczyńska walczy o powrót do zdrowia. "To cud, że się obudziła i odzyskała świadomość"

Virojt Changyencham/Getty Images

Gwiazdy

Ewa Kopczyńska walczy o powrót do zdrowia. "To cud, że się obudziła i odzyskała świadomość"

Virojt Changyencham/Getty Images

Ewa Kopczyńska trafiła do szpitala po tym, jak w grudniu 2020 r. pękł jej tętniak w mózgu. Stan pacjentki do tej pory nie jest stabilny, a rokowania są ostrożne. Ruszyła zbiórka na pomoc na kosztowną rehabilitację. Jak można pomóc? 

Ewa Kopczyńska walczy o powrót do zdrowia

Aktorka na scenie występuje już od ponad 30 lat, choć widzowie kojarzą ją również z telewizji. Od 1992 r. związana jest z Teatrem Zagłębia. Teraz koledzy z pracy zorganizowali w sieci zbiórkę na leczenie Ewy Kopczyńskiej. Cel? 250 tysięcy złotych.  - Pani Ewa nie odmawiała zaangażowania na rzecz osób w potrzebie. Wielokrotnie wspierała miedzy innymi podopiecznych sosnowieckiego Hospicjum. Dziś ta wspaniała Aktorka sama potrzebuje bardzo konkretnej pomocy - czytamy w opisie zbiórki. 

Rokowania na przyszłość są na razie bardzo ostrożne. Stan aktorki wciąż nie jest stabilny. Pacjentka ma skoki ciśnienia, jest karmiona przez sondę. Nie może mówić ani się ruszyć.  - To cud, że Pani Ewa w ogóle się obudziła i odzyskała świadomość - podkreślają organizatorzy zbiórki. 

Przy chorej cały czas czuwa jej córka. - Mówi, że to cudowne, że może trzymać Mamusię za rękę, że nigdy jej nie opuści, że jej miłość ją uleczy. Chwilami gdy traci siły, jej sparaliżowana ukochana Mama ją pociesza. Nie pozwólmy by ta niezwykła więź została przerwana! - proszą koledzy z Teatru. 

Kochani widzowie! Jak już pisaliśmy, nasza aktorka Ewa Kopczyńska, po tym jak w grudniu ubiegłego roku pękł jej tętniak,...

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 15 lutego 2021


Trwa zbiórka na leczenie Ewy Kopczyńskiej 

Obecnie pacjentka znajduje się w Centrum Origin w Krakowie. Jednak leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Trudno też oszacować to, jak długo jeszcze aktorka będzie musiała pozostać w szpitalu. - Wierzymy, że piękno i dobro, którym Pani Ewa dzieliła się z innymi przez wiele lat, teraz do niej wróci z ogromną siłą. Prosimy o nawet najdrobniejszy datek. Zebrana kwota pozwoli nie martwić się rodzinie Pani Ewy przynajmniej o finanse w tej dramatycznej sytuacji. Wielka walka przed nimi i ogrom pracy do wykonania. Nie zostawiajmy ich w takim momencie! - apelują organizatorzy zbiórki, której celem jest rok leczenia w prywatnej placówce. Pomóc może każdy. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

Zobacz wideo: Kiedyś sama potrzebowała pomocy, dzisiaj pomaga innym

Zobacz też: 

Polska szczepionka przeciwko COVID-19. "Cena naszej szczepionki będzie się mieściła w granicach jednego euro"

Przez stres straciła słuch. "Może moja historia zmobilizuje innych i postanowią być szczęśliwi"

Adopcja niepełnosprawnych czworonogów. Florka i Irys szukają kochającego domu. "Niedowidzenie na jedno oko im nie przeszkadza"
Co sądzisz o tym artykule?
80
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0