Newsy

200 nowych pytań w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Czego dotyczą?

kierownica

Getty Images

Newsy

200 nowych pytań w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Czego dotyczą?

kierownica

Getty Images

"39 pytań dotyczy tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 odnosi się do innych zagadnień (pieszych, pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej)" - informuje "Rzeczpospolita". 

Nowe pytania w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy

W teście teoretycznym dla przyszłych kierowców pojawiło się 200 nowych pytań. Mogą w nim paść zagadnienia o tzw. jazdę na suwak. Przepisy regulujące tzw. korytarz życia i jazdę na suwak weszły w życie 6 grudnia 2019 roku. Zapowiedziano wówczas uzupełnienie bazy pytań.

"Na uzupełnienie wiedzy było ponad pięć miesięcy. Tyle dał minister infrastruktury, zanim wprowadził zmiany. W egzaminie teoretycznym na prawo jazdy pojawiło się ponad 200 nowych pytań: 39 dotyczy tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 odnosi się do innych zagadnień (pieszych, pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej)" 

- czytamy w "Rzeczpospolitej".

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy - ilość pytań

Każde pytanie podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy zawiera tylko jedną prawidłową odpowiedź. Obowiązują różne "wartości" pytań - od 3 punktów za odpowiedź na pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, po 1 punkt za pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Na 11 maja baza publikowana na stronach Ministerstwa Infrastruktury obejmuje 3270 pytań. Część teoretyczna egzaminu państwowego (trwa 25 minut) obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej odpowiedniej dla kategorii prawa jazdy

 - czytamy dalej na łamach najświeższego wydania "Rz". 

Maksymalnie można uzyskać 74 punkty. Aby zdać egzamin teoretyczny, trzeba zdobyć ich co najmniej 68

 - podaje "Rz". 

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0