Styl Życia

Dzień singla - święto dla osób, które są dumne z życia w pojedynkę

Cover Video/x-news

Styl Życia

Dzień singla - święto dla osób, które są dumne z życia w pojedynkę

Cover Video/x-news

Dzień singla to dla jednych powód do żartów, dla innych zaś doskonała okazja do spotkań z przyjaciółmi i znajomymi. Szczególnie tymi, którzy również nie mają swojej drugiej połówki. Kiedy obchodzony jest dzień singla? Kto go wymyślił? I jaką spełnia rolę?

Kiedy obchodzimy dzień singla?

Dzień singla staje się w Polsce coraz bardziej rozpoznawalnym świętem. Dla wielu osób stał się miłą alternatywą dla walentynek. Szczególnie, że obchodzony jest tuż po dniu zakochanych, a więc 15 lutego. W tym roku przypadnie on w poniedziałek. 

Dzień singla celebrowany jest już od 2005 roku. Uważa się, że wymyślili go Włosi, ale skomercjalizowali Amerykanie. Święto to ma charakter nieoficjalny.

Jak obchodzić dzień singla?

Dzień singla nie został wymyślony po to, by osoby samotne miały okazję do użalania się nad własnym losem. Wręcz przeciwnie, 15 lutego powinno się celebrować wolne od zobowiązań życia. O ile się nam ono podoba i nam odpowiada.

Dzień singla, jak większość tego typu okoliczności, szybko stał się okazją do prowadzenia kampanii marketingowych. W tym okresie sporo sklepów stacjonarnych i internetowych kusi więc specjalnymi ofertami i promocjami "tylko dla samotnych".

Socjologowie przewidują, że dzień singla z roku na rok będzie zdobywał na znaczeniu. A to choćby z racji na fakt, że we współczesnym społeczeństwie coraz więcej ludzi decyduje się żyć w pojedynkę.

W Polsce okazja te nie jest jeszcze szczególnie szeroko celebrowana. Inaczej jest jednak za oceanem. W Stanach Zjednoczonych na popularności zdobywają w tym czasie np. wycieczki do Brazylii, gdzie w lutym wciąż w najlepsze trwa karnawał.

Dzień Singla w Chinach

Co ciekawe, dzień singla w Chinach obchodzony jest 11 listopada. Jest on popularny głównie wśród młodych ludzi, którzy z chęcią podkreślają, że są dumni z bycia singlem.

Nieprzypadkowy jest też termin obchodzenia dnia singla w Państwie Środka. 11 listopada, a więc 11.11 to data, która zawiera maksymalnie dużo jedynek, co ma kojarzyć się właśnie z singlami. Symbolika ta ma swoje korzenie w historii z roku 1993, kiedy to czterej studenci z Uniwersytetu w Nanjing ustanowili chińskie święto singla. Ich pomysł najpierw zyskał popularność wśród studentów uczelni, a z czasem zyskał też przychylność pozostałej części społeczeństwa Chin.

Zobacz wideo: Wszystkie walentynki Nataszy Urbańskiej

Zobacz też: 

Magda Boczarska o najnowszej części "Listów do M.": "Daje wzruszenie, refleksje i nadzieję"

Była uczestniczka "Hotelu Paradise" nagrała piosenkę. Teledysk przedpremierowo tylko u nas!

Adrianna Biedrzyńska świętuje 9. rocznicę związku. "Bądź przy mnie zawsze. Kocham"

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
21.02.2021
JolaJolanta
Jestem sama i jakoś mi to nie przeszkadza. Na nikogo się nie denerwuje z nikim się nie kłócę i nie muszę się tłumaczyć. Sprawiałam sobie w ten dzień radość i poszłam na zakupy wyszłam z galerii z irobotem, nowymi kolczykami i ubraniami.