Newsy

Dzień Nauczyciela: „To taki dzień, który wynagradza nam wszystkie trudy”

Newsy

Dzień Nauczyciela: „To taki dzień, który wynagradza nam wszystkie trudy”

14 października obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. Jak uczniowie podstawówki dziękują swoim nauczycielom? Katarzyna Olubińska wybrała się do jednej ze szkół, aby dowiedzieć się nieco więcej. 

Większość z nas wspomina do dziś swojego ulubionego nauczyciela, który w okresie dzieciństwa był dla nas mentorem i wzorem do naśladowania. Rokrocznie obchodzone Święto Edukacji Narodowej było i jest idealną okazją, by podziękować nauczycielom za ich wysiłek i dobre serce. Jak dziś obchodzi się to ważne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli święto?

Dzień Nauczyciela w podstawówce

Katarzyna Olubińska zagościła w jednej ze szkół na warszawskim Ursynowie, aby zobaczyć, jak uczniowie świętują z nauczycielami Dzień Edukacji Narodowej. Przedstawiciele najmłodszych klas przygotowali dla swoich opiekunów laurki, kwiaty oraz upominki w postaci herbaty czy filiżanki.

Reakcja nauczycieli na miłe gesty uczniów

Zawód nauczyciela jest wymagającym zajęciem, które niesie pewnego rodzaju misję i wymaga dużego zaangażowania. Pracownikom szkół zawsze miło jest otrzymywać od uczniów podziękowania. To najlepszy znak, że dzieci doceniają pracę nauczyciela i pałają do niego sympatią.

Jest to niesamowite, kiedy dostaje się kwiaty. To takie uhonorowanie tego, co się robi cały rok.

- przyznała jedna z nauczycielek. 

Jak wygląda wymarzona szkoła według nauczycieli? To szkoła, która dodaje dzieciom skrzydeł, uczy krytycznego podejścia i patrzenia na wszystko wzrokiem optymistycznym. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
80
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0