Styl Życia

Dzień Dziwaka. Chajzer: „To właśnie oni popychają świat do przodu”

Styl Życia

Dzień Dziwaka. Chajzer: „To właśnie oni popychają świat do przodu”

7 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Dziwaka. Większość z nas na co dzień trzyma się sztywnych reguł, ale są wśród nas jednostki, które wychodzą poza schemat. Są barwne i ciekawe. Chociaż na co dzień, zdarza się, że się z nich śmiejemy, to właśnie oni popychają świat do przodu. Zobaczcie z kim spotkał się Filip z okazji Dnia Dziwaka.

Dzień Dziwaka - 7 stycznia

Międzynarodowy Dzień Dziwaka to pomysł słynnego profesora psychologii społecznej Philipa G. Zimbardo. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się z osobami, które na co dzień wychodzą poza normy społeczne.

Tomasz Jacyków - ekscentryczny stylista

Tomasz Jacyków jest stylistą gwiazd słynącym z ekscentrycznego wizerunku. Jak wspomniał w rozmowie z naszym dziennikarzem, miał taki przypadek, że jeden pan tak bardzo się na niego zapatrzył, że wjechał samochodem w słup rozbijając błotnik.

Zdarzają się również przypadki, że ktoś do mnie krzyczy „Jacyków na Madagaskar”, ja wtedy odkrzykuję, że już jestem spakowany

- dodał z uśmiechem Tomasz Jacyków.

Jak przyznała dr Irena Kamińska-Radomska, ekspert w dziedzinie etykiety:

W momencie, kiedy obserwujemy ludzi, którzy robią coś inaczej, z naszej perspektywy dziwnie, to ta osoba jest tym kołem napędowym i wychodzi poza sferę tych codzienności. I tylko wtedy możemy dostrzegać postęp

Syren Ariel

Fantazji nie brakuje również Erykowi Weberowi, którego znamy szerzej jako Syrena Ariela. Eryk w syrenim ogonie jest zapraszany na mnóstwo imprez, bierze też udział w reklamach.

Pierogi z truskawkami i .... cebulą

Jagoda Rewolińska ma 23 lata, mieszka w Bydgoszczy. Jej ulubioną potrawą są pierogi z turkawkami okraszone cebulą i kiełbasą.

Po prostu wyszło tak, że moja mama się pomyliła. Chciała zrobić pierogi z kapustą i grzybami. Zamiast nich wrzuciła na patelnię pierogi z truskawkami. Zasmakowały mi. Jem je od czasu do czasu

- opowiedziała Jagoda. 

Filip Chajzer próbując pierogów z truskawkami okraszonych cebulą i kiełbasą uznał potrawę za bardzo wyszukany smak.

>>>Zobacz też: Jak zrobić ciasto na pierogi?

Ludzie z fantazją i polotem

Dziwaków w naszej popkulturze nigdy nie brakowało. Są to ludzie z fantazją i polotem, którzy wychodzą poza ramy codziennej, szarej rzeczywistości. Bohater kultowego amerykańskiego serialu -Detektyw Monk był uważany za dziwaka. A to choroba (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne) otworzyły mu umysł i pozwoliły rozwikłać najbardziej zawiłe zagadki.

Salwador Dali sfingował swoją śmierć

Salwador Dali, wybitny artysta, miał do tego stopnia oryginalne pomysły, że sfingował nawet swoją śmierć – chciał w ten sposób sprawdzić, kto przyjdzie na pogrzeb go pożegnać.

Lady i Krystyna Mazurówna

Kolejną postacią, która mogłaby obchodzić dzisiejsze święto jest Lady Gaga. Gwiazda estrady słynie ze swoich ekscentrycznych zachowań i kreacji scenicznych. Kolorowym ptakiem i to w dosłownym znaczeniu jest polska choreografka Krystyna Mazurówna, która na co dzień mieszka w Paryżu.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
85
23
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0