Styl Życia

Dziecko powinno mieć kryjówkę. "Taką bazę możemy zbudować praktycznie ze wszystkiego"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Dziecko powinno mieć kryjówkę. "Taką bazę możemy zbudować praktycznie ze wszystkiego"

Dzień Dobry TVN

Każde dziecko powinno mieć swoje miejsce do zabawy. W małych mieszkaniach, w których malec nie może liczyć na swój pokój, doskonałym rozwiązaniem będą bazy czy kryjówki zrobione z krzeseł, stołu czy biurka. Jak je przygotować? Co można zrobić, aby zabawa w takiej kryjówce była jeszcze bardziej atrakcyjna? W Dzień Dobry TVN Małgorzata Ohme i Filip Chajzer rozmawiali o tym z Martchą Lech-Maciejewską, mamą dwóch synów i blogerką.

Jak zbudować dziecku kryjówkę?

Kryjówki czy bazy budowane z koców i krzeseł nigdy nie wychodzą z mody i budują je wszystkie pokolenia dzieciaków. Czego jeszcze można użyć do ich budowy?

- Taką bazę można zrobić także z piętrowego łóżka. Wystarczy, że o górne piętro zaczepimy koc i to dolne całkowicie nam się zasłania. Zamiast koca możemy sięgnąć, np. po poszewkę na kołdrę - mówiła w Dzień Dobry TVN Martach Lech-Maciejewska.

Do takiej kryjówki warto wprowadzić trochę magii. Pomoże nam w tym specjalna żarówka, która rzuca malutkie światełka. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy, z powodzeniem możemy wykorzystać zwykłą żarówką. Zasłonięta materiałem pokrytym cekinami da identyczny efekt. Ale to nie koniec! Niewielkim nakładem środków możemy samodzielnie zrobić dziecku namiot.

- Wystarczy kilka dłuższych kijków, sznurek, kawałek płótna i gotowe - dodała blogerka.

Dlaczego dziecko potrzebuje swojego azylu?

Taka kryjówka daje dzieciom przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu, że mają własny kąt,  czują, że mają nad czymś kontrolę i przestrzeń, w której mogą rządzić i decydować same o sobie.

Jednocześnie takie miejsce będzie szczególnie cenne dla dzieci, które są wysokowrażliwe. Jeśli do dziecka dociera zbyt dużo bodźców - w każdej chwili może się od nich odciąć i odgrodzić.

- Taką bazę możemy zbudować praktycznie ze wszystkiego. Jedyne, co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Do tego doskonale sprawdzają się one w małych mieszkaniach, gdzie dziecko nie może mieć własnego, osobnego pokoju - dodała Martach Lech-Maciejewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Magda Welc po 10 latach wraca do show-biznesu. Zwyciężczyni "Mam Talent!" nagrywa płytę

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz świętują urodziny syna. Do kogo podobny jest Vincent?

Urodziła bliźnięta, ale każde z dzieci ma innego ojca. Jak prawda wyszła na jaw?

Co sądzisz o tym artykule?
92
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0