Gwiazdy

Meghan i Harry świętują drugą rocznicę ślubu. Wspominamy najważniejsze momenty z życia byłej książecej pary 

Gwiazdy

Meghan i Harry świętują drugą rocznicę ślubu. Wspominamy najważniejsze momenty z życia byłej książecej pary 

Dokładnie dwa lata temu Książę Harry poślubił Meghan Markle. Ślub był iście bajkowy, tak jak i historia miłości tej pary, która nadaje się idealnie na scenariusz do disneyowskiej opowieści. Obecnie świat żyje Megxitem, czyli decyzją Meghan i Harry'ego o opuszczeniu rodziny królewskiej i życiu na własny koszt w Kalifornii. Z czego zrezygnowali? 

Meghan Markle i książę Harry - bajkowa historia 

Poznali się w 2016 roku przez wspólnych znajomych. Wydawać by się mogło, że to nie może się udać, ponieważ oboje pochodzili z zupełnie innych światów. Harry, członek rodziny królewskiej, z przeszłością pełną hulaszczych wybryków i Meghan, amerykańska aktorka, rozwódka, która podobno umawiała się kiedyś z aktorem porno. To jednak nie miało znaczenia. Dla niej istotne było, czy książę jest miły. Właśnie o to zapytała koleżankę, która po raz pierwszy umówiła ją z Harrym. Od pierwszego spotkania szybko przeszli do kolejnego, a potem Markle dołączyła do księcia podczas podróży w Botswanie. 

Przez cztery miesiące udawało im się randkować w tajemnicy, aż w końcu świat się o nich dowiedział.  31 października 2016 roku "Sunday Express" poinformowało opinię publiczną o ich związku. W periodyku napisano, że Harry nigdy nie był jeszcze tak szczęśliwy. 

27 listopada 2017 roku para ogłosiła zaręczyny, a świat po raz pierwszy zobaczył pierścionek zaprojektowany przez Harry'ego - jeden diament pochodził z Botswany, a dwa pozostałe kamienie należały do jego matki, księżnej Diany. 

Meghan i Harry od początku wzbudzali ogromne emocje. Szczególnie, że Markle towarzyszyła ukochanemu podczas oficjalnych wystąpień jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego. Szeroko komentowano każdy jej gest, strój czy makijaż. Harry zaś bronił zaciekle swojej ukochanej przed krytyką ze strony mediów. Brytyjczycy szybko jednak pokochali Meghan, co jednak nie oznacza, że ich zainteresowanie jej osobą spadło. Każde potknięcie wciąż było relacjonowane. Szczególnie że Meghan i Harry od początku zyskali miano najbardziej kontrowersyjnych członków rodziny królewskiej. 

Royal Wedding i Megxit 

Punktem kulmiacyjnym był oczywiście ślub, który odbył się dokładnie dwa lata temu, tj. 19 maja 2018 roku. Przed telewizorami śledziło go 20 mln Brytyjczyków. Jak podczas każdego royal wedding, także i wtedy media doszukiwały się niesnasek i sensacji. Pisano o tym, że Elżbieta II specjalnie spóźniła się na ceremonię, żeby pokazać swój stosunek do zawieranego małżeństwa, a także o rzekomych łzach ex-dziewczyny Harry-ego. Wszystkie te rewelacje były jednak newsami wyssanymi z palca, bez pokrycia w rzeczywistości. 

Rok później, 6 maja 2019 roku na świat przyszło pierwsze dziecko pary, Mistrz Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Nie otrzymał on tytułu Jego Królewskiej Wysokości Księcia Zjednoczonego Królestwa, ponieważ jego rodzice zrezygnowali z tytulatury. 

W styczniu tego roku świat obiegła kolejna gorąca wiadomość związana z parą - Meghan i Harry zrezygnowali z funkcji królewskich, zyskując tym samym niezależność. Wyprowadzili się również wraz z synkiem do Los Angeles, gdzie żyją jak zwykli Amerykanie, z dala od brytyjskiego dworu. 

Zobacz także:

Ewa Chodakowska o relacji z ukochanym.„Ma on najczystsze serce, jakie kiedykolwiek poznałam”

Jan Paweł II we wspomnieniach papieża Franciszka. Autor: „Ja widziałem wielkie emocje, wielkie przekonanie o świętości Jana Pawła II”

Koktajl z pokrzywą i energetyczna zupa z zielonych warzyw. Majowa kuchnia Agnieszki Cegielskiej

Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0