Aranżacje wnętrz

Domowy kącik to idealny sposób na odpoczynek. Ewa Mierzejewska radzi, jak go wyposażyć

Aranżacje wnętrz

Domowy kącik to idealny sposób na odpoczynek. Ewa Mierzejewska radzi, jak go wyposażyć

W dobie pandemii, kiedy dużo czasu spędzamy w mieszkaniu, czasem czujemy potrzebę odseparowania się od naszych domowników, by przez chwile w ciszy poczytać książkę lub posłuchać ulubionej muzyki. Pomocny może okazać się kącik relaksacyjny, szczególnie po sylwestrowej nocy. Jak wygospodarować na niego przestrzeń? Sprawdzone patenty zdradziła nam Ewa Mierzejewska. 

Domowy kącik relaksu

Czasem każdy z nas potrzebuje pobyć "sam ze sobą". Po sylwestrowej nocy, którą w tym roku wyjątkowo spędzimy w kameralnym gronie, warto się wyciszyć i na krótki czas odizolować od domowego gwaru. Idealnym rozwiązaniem jest kącik relaksu, na który każdy z nas powinien wygospodarować choćby niewielką przestrzeń w mieszkaniu. Po co? W takim miejscu możemy  oddać się ulubionej lekturze, poczytać gazetę, porozmawiać przez telefon, czy po prostu pokontemplować.

To jest każdemu potrzebne, żeby od czasu do czasu sobie usiąść z kawusią, z książką, z gazetą i trochę się wyłączyć. Fajnie jak można mieć swój pokój, ale niewielu z nas jest takimi szczęściarzami

 – powiedziała Ewa Mierzejewska.

Jak urządzić prywatną przestrzeń?

Osobista przestrzeń wymaga minimalnego umeblowania. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku: wygodny fotel, dywan, lampa, stoliczek. By kącik wtopił się w domową aranżację, warto go trochę "ocieplić". Do tego przydatne będą kwiaty, gazetowniki i świece zapachowe. Nie zapominajmy też o porządku. W tym celu pomocne będą pojemniki na drobiazgi, w których umieścimy nasze skarby.

Ewa Mierzejewska przygotowała dla nas trzy kąciki w różnych stylach. Pierwszy z nich, utrzymany w klimacie skandynawskim, wyróżnia się prostotą i funkcjonalnością. Fotel ze skóry z podnóżkiem, proste meble i lampa na magnes, która umożliwia regulację padania światła. Drugi to iście "włoski glamour" - welur i złoto. W takim kąciku jest nie tylko wygodnie, ale i modnie.

- Fajnie tutaj zapalić sobie świeczkę, żeby dodatkowo się aromatyzować – powiedziała Ewa.

Trzecia propozycja Ewy to przestrzeń w stylu boho. Cygańska fantazja, naturalne drewno, sznurek, plecionki i rośliny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Sylwester w kapciach. Czy możemy odmówić zmiany obuwia będąc w gościach?

Z Rio do Białegostoku, czyli niezwykła historia brazylijskiej mistrzyni samby. "Kiedy przyjechałam do Polski, była prawdziwa zima"

Joanna Krupa: "Marzę, żeby mieć jeszcze jedno dziecko". Jakie plany na 2021 rok ma modelka?

Co sądzisz o tym artykule?
88
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0