Dom

Dom gotowy na święta – jak szybko i dokładnie posprzątać?

 Świąteczne porządki

mat. prasowe 

Dom

Dom gotowy na święta – jak szybko i dokładnie posprzątać?

 Świąteczne porządki

mat. prasowe 

Przygotowania do świąt to zawsze ogromne wyzwanie. Gotowanie, sprzątanie, zakupy, prezenty, ubieranie choinki – logistycznie wcale nie łatwo to połączyć. Ale takie właśnie są Święta – po nerwowych przygotowaniach następuje błogi, magiczny czas w pięknie posprzątanym domu.

Jak szybko posprzątać dom?

Przede wszystkim trzeba mieć plan – bez niego ani rusz. Mając go, unikniemy paniki, że nie zdążymy ze wszystkim. I najważniejsze, nie wolno zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Przygotowania do świąt najlepiej rozpocząć wraz z początkiem grudnia. To sprawi, że podczas Bożego Narodzenia nie będziemy bardzo zmęczeni i zachowamy siłę, by cieszyć się wyjątkowością tych chwil.

Planując sprzątanie, należy wiedzieć, co i kiedy sprzątać w taki sposób, by nie zabrudziło się ponownie. I mamy tu małą ściągę:

  • okna – 2 tygodnie przed Świętami,
  • tapicerka i dywany – tydzień przed Świętami,
  • kuchnia i łazienka – 2 dni przed Świętami,
  • podłogi – dzień przed Świętami.

Sprzątanie a zmęczenie. Jak ułatwić sobie życie?

Zazwyczaj najbardziej męczą nas „porządne” porządki, czyli wymienione wyżej mycie okien. Przeważnie jest to walka ze smugami, zaciekami oraz szczelinami we framugach. Czasami udaje się wygrać bitwę, ale kończymy zlani potem. I zajmuje nam to zdecydowanie za dużo czasu. A tymczasem wystarczy mieć myjkę do okien Kärcher WV 6, która sprawi, że czyszczenie okien będzie czystą przyjemnością.

Jak działa myjka Kärcher WV 6?

Urządzenie to działa podobnie jak odkurzacz, zbiera całą brudną wodę do specjalnego zbiornika pozostawiając powierzchnię idealnie czystą bez smug, kapiącej wody, zacieków, czyli wszystkiego tego, co uprzykrza życie podczas tradycyjnego mycia okien. Co ważne praca myjką WV jest znacznie szybsza, niż mycie okien tradycyjnie, a to zimą ma ogromne znaczenie, ponieważ o przeziębienie nie trudno i im szybciej uporamy się z myciem okien, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Myjka tylko do okien? Nie!

Jeśli obawiacie się, że myjki będziecie używać tylko do mycia okien dwa czy trzy razy w roku, to mylicie się. Myjka Kärcher WV ma także wiele innych zastosowań, nadaje się bowiem do czyszczenia wszelkich szklanych powierzchni w domu. Można nią czyścić lustra, blaty, płytki etc.

mat. prasowe

A teraz dywany…

Tutaj polecamy odkurzacz piorący Kärcher SE 4002. Tego typu odkurzacz warto mieć zawsze pod ręką. Przede wszystkim dlatego, że pierze dywany i kanapy, a także materace czy maty. Wylejesz kompot na kanapę? Użyj odkurzacza. Dziecko będzie miało nocny wypadek i cały materac będzie mokry? Przecież jest odkurzacz piorący. Przed Świętami wypierz dywany i tapicerki z tygodniowym wyprzedzeniem.

Kuchnia i łazienka – jak posprzątać?

O ile z łazienką problemu nie będzie, o tyle kuchnia może być bardziej problematyczna, wszak do ostatnich minut w niej gotujemy. Jednak w tym centralnym punkcie można zrobić porządek już wcześniej, a potem tylko go utrzymywać, co kosztuje zdecydowanie mniej zachodu.

mat. prasowe

Sprzątanie uporczywych zabrudzeń, z jakimi mamy do czynienia w kuchni i łazience będzie łatwiejsze z pomocą parownicy. Kärcher posiada w swojej ofercie bogaty wybór tych urządzeń. Dlaczego parownica? Para wodna to najbardziej higieniczne medium czyszczące. Usuwa 99,99% zarazków spotykanych w domu, co potwierdzają badania naukowe. Poza tym, co bardzo ważne, nie wymaga korzystania z środków czyszczących, więc jest w pełni bezpieczna dla dzieci i osób cierpiących na alergię. Parownica posłuży do czyszczenia takich miejsc jak: płyta kuchenna, okap, armatura kuchenna i łazienkowa, zlew, wanna, kabina prysznicowa, a także podłogi czy fugi.

Co więcej to właśnie parownica jest w stanie zabić koronawirusa, który w tym roku tak bardzo popsuł nam Święta.

Kwintesencja sprzątania, czyli podłogi

Badania zlecone przez firmę Kärcher wskazują, że 28% Polaków zapytanych, czego nie lubi w czynności mycia podłóg, wskazała, że niedomytych podłóg czy pozostawionych śladów i smug, 19% - pracochłonnego i długiego procesu czyszczenia: tj. najpierw odkurzania a potem mycia z użyciem środka czyszczącego, 14% - wyżymania mopa, 12 % - czyszczenia sprzętu po myciu.

Na szczęście na rynku pojawiło się urządzenie, które kładzie kres wszystkim tego rodzaju problemom. Mop elektryczny Kärcher FC 7 potrafi odkurzać i myć podłogę w jednym przejściu roboczym. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, bowiem urządzenie oszczędza wodę i czas, którego w przeddzień Świąt na pewno nie mamy za dużo.

Pamiętajcie, że sprzątanie wcale nie musi być trudne i męczące. Wiele nowoczesnych urządzeń pozwala nam umilić tę czynność i zaoszczędzić wiele czasu, który przeznaczylibyśmy na porządki. Firma Kärcher od lat specjalizuje się w produkowaniu sprzętu do gruntownych porządków. To idealny pomysł na prezent, jeśli ktoś z waszych bliskich jeszcze nie odkrył uroków sprzątania.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
79
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
20.12.2020
JolaLojalna
Mam rozpiskę, którego dnia co robię. Do tego roombę i córkę do pomocy. Wszytsko idzie sprawnie, a jak w czymś się nie wyrabiam to proszę męża o pomoc to zawsze dodatkowa para rąk.