Ekologiczny absurd w sklepach internetowych

Łukasz Długowski - podróżnik i bloger - chciał zacząć robić zakupy przez Internet. Wszystko wyglądało na proste, przyjemne i ekologiczne - ponieważ zapłacił dodatkowo za ekologiczne torby papierowe - zamiast foliowych. Kiedy rozpakował zakupy zrobione on-line, okazało się, że papierowe torby rzeczywiście przyszły, a w środku... każdy owoc, każde warzywo, dosłownie wszystko było zapakowane w osobne foliowe worki. Brzmi jak absurd? Owszem, ale dlaczego zatem sklepy pakują dosłownie wszystko w osobne foliówki? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Zobacz też:

Kiedy kupowanie staje się uzależnieniem? Sprawdź, czy jesteś zakupoholikiem!

Łukasz Długowski i ekozakupy

Chciał być eko, zrobił zakupy przez Internet i zapłacił dodatkowo za papierowe torby, by zminimalizować zużycie foliowych worków. Łukasz Długowski - podróżnik i bloger - opowiedział o tym, jakie było jego zdziwienie, kiedy otworzył zakupy...

Dopłaciłem specjalnie, żeby wszystko przyszło w papierowych torbach. Bo wiadomo, że plastiku jest masa, więc nie ma sensu go mnożyć. I rzeczywiście przyszły zakupy w pięknych, nowych papierowych torbach. Co ciekawe, każdy produkt w tych torbach był dodatkowo zapakowany osobno w foliowe torebki... - opowiedział w rozmowie z Dzień Dobry TVN Łukasz Długowski.

Dlaczego sklepy pakują wszystko w plastikowe folie?

Jedno z wytłumaczeń jest takie, że skoro część owoców i warzyw jest sprowadzana zimą zza granicy, to automatycznie te produkty muszą być jakoś zabezpieczone i zapakowane.

Trend na Zachodzie na szczęście jest taki, że coraz więcej firm unika pakowania produktów w folię.

Folia z kukurydzy

Jednym z pomysłów, dzięki któremu ilość zużywanej folii ma się zmniejszyć, jest folia biodegradowalna wykonywana... z kukurydzy!

Ja myślę, że te folie będą powoli wchodzić na rynek. To jest nieuniknione. Ale oczywiście nie do wszystkich towarów. Największą przeszkodą jest niestety cena, która jest trzykrotnie wyższa od cen zwykłych folii - powiedział Marek Rosłon, sprzedawca folii z kukurydzy.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości