Artykuł z cyklu alergie u psów strona główna cyklu
Alergie u psów

Dlaczego warto regularnie odwiedzać z pupilem lekarza weterynarii?

pies

Ling Jin/ Getty Images

Alergie u psów

Dlaczego warto regularnie odwiedzać z pupilem lekarza weterynarii?

pies

Ling Jin/ Getty Images

Dbasz o to, żeby twój pupil był najedzony, zadbaj także o to, żeby był zdrowy. Regularne wizyty u lekarza weterynarii są niezwykle istotne. Nie tylko kiedy zwierzak choruje. Dlaczego?

Posiadanie zwierzaka to duża odpowiedzialność – doskonale wiedzą o tym wszyscy właściciele. Jednak dbanie o swojego pupila nie powinno ograniczać się tylko do karmienia i wyprowadzania na spacery. Równie ważne są systematyczne wizyty u lekarza weterynarii.

Regularna kontrola u lekarza

Wizyty w lecznicy weterynaryjnej większości z nas kojarzą się z chorobami. A tak wcale nie musi być. Lepiej zapobiegać niż leczyć – zwykło się mówić. To powiedzenie także odnosi się do czworonogów. Regularne wizyty przeglądowe pozwalają przede wszystkim na skontrolowanie stanu zdrowia twojego zwierzaka. Specjalista/specjalistka sprawdzi także, czy waga zwierzęcia jest odpowiednia lub czy nie pojawiają się inne niepokojące objawy, których właściciele mogą nie dostrzec.

Lekarz weterynarii może przygotować również profilaktyczny plan opieki zdrowotnej dla twojego pupila. Co to oznacza w praktyce? Lekarz przygotowuje plan (na 6-12 miesięcy) , w którym uwzględnia wszystko, co może pomóc zwierzęciu uchronić się przed chorobami. Są to szczepienia, badania, leki, produkty przeciwpasożytnicze itd.

Wczesne wykrycie choroby

Regularne wizyty w lecznicy to także szansa na wczesne wykrycie choroby. Dzięki podstawowym badaniom, które wykonuje lekarz, możliwe jest zauważenie pojawiających się problemów zdrowotnych, a co za tym idzie odpowiednio wczesne wprowadzenie leczenia. Specjalista/tka, widząc coś niepokojącego, może skierować zwierzaka na dodatkowe badania.

Choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne, czyli inaczej społeczne, to takie, których powodem jest szybki rozwój cywilizacji. Mogą one dotyczyć także zwierząt! Podobnie jak ludzie, zwierzęta narażone są na otyłość, alergie, nowotwory, cukrzycę czy choroby serca. Tym bardziej konieczne jest, żeby monitorować stan zdrowia ukochanych pupili. A to zapewnić mogą tylko i wyłącznie wizyty u lekarza weterynarii. Pamiętaj, że robisz to, żeby twój zwierzak cieszył się długim i zdrowym życiem. Jeśli obawiasz się, że twoje zwierzę może być alergikiem, zajrzyj koniecznie na www.stopdrapaniu.pl i sprawdź gdzie szukać pomocy

Zobacz też:

Psy, które pomagają w codziennych czynnościach. "Dzięki mojej suczce jestem samodzielną osobą"

Zwierzęta z fundacji "Zwierzęca Polana" szukają domów. Jak można im pomóc?

Leo po wielkiej tragedii znalazł kochający dom. "Nie planowałem adopcji, to był impuls"


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
74
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0