Styl Życia

Diamentowy zawrót głowy. Najpiękniejsze kamienie w historii Oscarów

Styl Życia

Diamentowy zawrót głowy. Najpiękniejsze kamienie w historii Oscarów

Mówi się, że diament jest najlepszym przyjacielem kobiety, ale - jak się okazuje - także mężczyzny. Marcin Marcok, pasjonat i znawca kamieni szlachetnych, opowiedział o nich w  związku ze zbliżającą się galą wręczenia Oscarów.

Oscarowa gala diamentów

Oscary zbliżają się wielkimi krokami. Wyjątkowe wydarzenie wymaga specjalnej oprawy. Dlatego diamenty, które ich uczestnicy zakładają na rozdanie najważniejszych w branży nagród filmowych, przyprawiają o zawrót głowy. 150 m czerwonego dywanu to idealne miejsce, żeby zaprezentować się w klejnotach od największych domów jubilerskich. Tiffany i Cartier chętnie wypożyczają swoje skarby wielkim gwiazdom. Takim, które się według nich liczą. Podobno czasami jubilerzy robią małe przekręty. Zapewniają, że udostępniane przez nich diamenty są prawdziwe, a w rzeczywistości są po prostu idealnie wykonanym zamiennikiem. 

Kopie wykonane są tak doskonale, że można to stwierdzić dopiero trzymając je w dłoniach

- podkreśla Marcin Marcok, znawca i pasjonat diamentów.

Oscary za diamenty

Gwiazdy nie stronią od zakładania klejnotów na wielkie święto kina. Trwa to już od 1944 roku. Niektóre ozdoby przechodzą do historii. „Titanic” był nominowany do Oscara w kilkunastu kategoriach, ale nie tylko dlatego był wyjątkowy. "Serce oceanu” to kamień, który należał kiedyś do króla Francji – Ludwika XVI. Wystąpił w filmie i na czerwonym dywanie. Z dumą nosiła go w 1998 roku Gloria Stuart, odtwórczyni roli starszej Rose. „Żółty kanarek”, czyli wart 30 milionów kamień, był prezentowany na gali trzykrotnie. Za każdym razem w innej oprawie. Miała go na sobie Audrey Hepburn, a w 2019 roku Lady Gaga. 

Nie chodzi o to, żeby ciągle pokazywać to samo. Chodzi o to, żeby ten klejnot oprawić w zupełnie inny sposób i pokazać, że trendy się zmieniają

- tłumaczy ekspert.

Jak rozpoznać prawdziwy diament

Sposób na sprawdzenie, czy diament jest prawdziwy czy podróbką jest bardzo prosty. Delikatnie pocieramy kamień o czoło, tam zawsze gromadzi się trochę tłuszczu, a następnie kładziemy go na szkło. Jeżeli się przyklei, jest prawdziwy!

Brylant a diament

Jak rozróżnić diament od brylantu? Diament to minerał. Brylant natomiast jest formą diamentu oszlifowanego na okrągło. Inne kształty diamentów to poduszka, serce czy radiant. 

Zobacz materiał!

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0