Gwiazdy

Decadent Fun Club z interpretacją utworu „Paranoja jest goła” zespołu Maanam

 Decadent Fun Club na scenie DDTVN 

Gwiazdy

Decadent Fun Club z interpretacją utworu „Paranoja jest goła” zespołu Maanam

 Decadent Fun Club na scenie DDTVN 

Zespół Decadent Fun Club to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej alternatywnej scenie muzycznej. Dziś wystąpił na naszej scenie z coverem utworu „Paranoja jest goła” z repertuaru zespołu Maanam. Jak podoba wam się nowa wersja?

Decadent Fun Club - odwołanie do muzycznych tradycji 

Decadent Fun Club od kilku lat działa w Warszawie. To jeden z najciekawszych zespołów na polskiej alternatywnej scenie muzycznej. Sam zespół ucieka od kategoryzowania swojej muzyki i określa ją jako emocjonalny rollercoaster balansujący pomiędzy światłem i mrokiem. Twórczość grupy nazwać można chłodnym powiewem świeżości i odwołaniem do najpiękniejszych muzycznych tradycji.

W ciągu trzech lat muzycy wygrali Jarocin Festiwal, zagrali duże trasy koncertowe m.in. u boku Krzysztofa Zalewskiego, New Model Army, OMD, The Young Gods, zespołu Coma czy Julii Marcell oraz dotarli do Niemiec, Czech i Austrii.

Praca nad płytą 

Nowy rok 2020 Decadent Fun Club rozpoczął od interpretacji piosenki Maanamu "Paranoja jest goła". Utwór ten wzbudził sporo zainteresowanie ze strony słuchaczy, teledysk został wyświetlony już ponad 100 tysięcy razy. Jak mówi wokalista Paweł Ostrowski, twórczość Maanamu ma dla niego sentymentalne znaczenie. Muzyk wychowywał się na piosenkach śpiewanych przez Korę, śmieje się nawet, że artystka była jego pierwszą nauczycielką. Dlatego właśnie namawiał swój zespół do nagrania coveru jednej z przebojów Maanamu. Po kilku podejściach pomysł został zrealizowany.

Obecnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album, który ukaże się jesienią tego roku. W przyszłym tygodniu Decadent Fun Club wystąpi u boku OMD podczas trasy koncertowej w Polsce.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

 Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
4
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0