Trendy modowe

Brafitterka – kim jest, co robi i jak nią zostać? Dlaczego warto korzystać z usług brafitterki?

Fot. Getty Images/Vovchyn Taras

Trendy modowe

Brafitterka – kim jest, co robi i jak nią zostać? Dlaczego warto korzystać z usług brafitterki?

Fot. Getty Images/Vovchyn Taras

Część kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nosi źle dobraną bieliznę i właśnie takim paniom z pomocą przychodzi brafitterka. To profesjonalna, wykwalifikowana ekspedientka, która nie tylko pomoże dobrać bieliznę, ale również wytłumaczy, w jaki sposób robić to samodzielnie. Sprawdź, na czym polega pracy brafitterki oraz co trzeba zrobić, żeby pracować w tym zawodzie.

Wiele kobiet przy zakupie bielizny kieruje się podanymi na stronach internetowych tabelkami, które każą mierzyć obwód, odejmować, obliczać… Okazuje się, że prawidłowo dobrane biustonosze nosi stosunkowo niewiele Polek, co oznacza, że większość pań nie wie, w jaki sposób je kupować. Oprócz samego rozmiaru czy kroju, ważne jest również miejsce, w którym kupuje się bieliznę. Brafitterka to osoba, której raczej nie spotka się w sieciówkach, w których sprzedawane są biustonosze. Żeby skorzystać z usług wykwalifikowanej brafitterki, trzeba udać się do sklepów z bielizną wysokiej jakości. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić i co możesz zyskać po wizycie w jednym z nich.

Zobacz także: Biustonosz bralette. Idealny dla małych piersi

Brafitterka – kto to jest?

Brafitterka to wykwalifikowana ekspedientka, pracująca w sklepach z wysokiej jakości bielizną. Zazwyczaj są to sklepy specjalistyczne, które zajmują się wyłącznie sprzedażą biustonoszy, majtek, strojów kąpielowych, czasem również rajstop. Brafitterki pomagają kobietom w znalezieniu odpowiedniego rodzaju i rozmiaru bielizny, uwzględniając przede wszystkim sylwetkę klientki, ale również jej osobiste preferencje i gust.

Na czym polega praca brafitterki?

Praca brafitterki polega na prawidłowym zmierzeniu obwodów biustu, dzięki którym można będzie dobrać odpowiedni rozmiar bielizny. Pierwszym krokiem we współpracy z klientką jest zmierzenie obwodu pod biustem, który liczy się na wydechu. Od otrzymanego wyniku odejmuje się 5 centymetrów, tak, aby biustonosz dobrze przylegał do ciała. To właśnie od prawidłowo zmierzonego obwodu pod biustem zależy to, jak dobrze będzie on podtrzymywany.

Kolejnym krokiem w dobieraniu biustonosza jest określenie rozmiaru miseczki, który powinna nosić klientka. Odbywa się to poprzez zmierzenie obwodu na wysokości brodawek sutkowych.

Ważnymi elementami przy doborze bielizny są również ramiączka oraz zapięcie. Ramiączka powinny znajdować się w równoległym ułożeniu, zapięcie z kolei nie powinno być wyżej niż linia biustu.

Choć oferowane przez brafitterkę biustonosze są zazwyczaj znacznie droższe niż te, które kupuje się w sieciówkach, mają one znaczącą przewagę. Przede wszystkim piersi wyglądają w nich znacznie lepiej, a oprócz tego – taka bielizna nie niszczy się tak szybko, nawet przy codziennym użytkowaniu.

Zobacz także: Staniki sportowe, kompresja i enkapsulacja

Brafitterka – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Prawidłowe dobranie biustonosza do indywidualnych proporcji i kształtów potrafi znacząco wpłynąć na wygodę codziennego noszenia bielizny. Po pierwszej wizycie u brafitterki i kupieniu idealnie dopasowanego biustonosza od razu poczujesz różnicę, a może nawet nabierzesz więcej pewności siebie.

Sieciówki oferują zazwyczaj rozmiary od A do D i tylko kilka obwodów, które mają pasować do wszystkich kobiet. W rzeczywistości jednak kobiecych kształtów i proporcji jest znacznie więcej. Korzystając z usług brafitterki, masz pewność, że bielizna, którą wybierzesz, będzie odpowiednio modelować twoją sylwetkę, podkreślać piersi i trzymać je w miseczkach, jednocześnie nie powodując dyskomfortu. Profesjonalne sklepy z bielizną oferują markowe produkty, których rozmiary zaczynają się od A, a kończą nawet na K . W ich asortymencie znajduje się również znacznie więcej obwodów, które można dobierać do indywidualnych cech fizycznych klientki.\

Zobacz także: Bielizna ślubna i inne niezbędne dodatki do sukni ślubnej. Trendy 2019

Jak zostać brafitterką?

Obecnie praca w zawodzie brafitterki staje się coraz bardziej opłacalna . Kobiety zaczynają zauważać problem i szukają sposobu na znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Potrzebują więc kogoś, kto pomoże im poznać podstawowe zasady dobierania bielizny oraz właściwego jej zakładania, dzięki którym będą mogły podkreślić swoje atuty i ukryć ewentualne niedoskonałości. Zatrudnienia można szukać w sklepach z wysokiej jakości bielizną lub zdecydować się na samodzielne prowadzenie działalności.

Chcąc zostać brafitterką, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to, przede wszystkim, praca z klientem . Osoba, która chce zatrudnić się na takim stanowisku, powinna cechować się otwartością, życzliwością i cierpliwością, co na pewno zostanie wynagrodzone, kiedy klientki zaczną wracać i prosić o dobranie kolejnych biustonoszy. Zawód brafitterki związany jest również z szeregiem wyzwań. Niektóre kobiety mogą mieć na tyle niestandardowe rozmiary, które będą utrudniać znalezienie idealnej bielizny, nawet wśród asortymentu najdroższych marek.

Jeśli jednak posiadasz predyspozycje do wykonywania zawodu brafitterki, możesz skorzystać ze szkoleń, oferowanych przez czołowych, prestiżowych producentów bielizny . To właśnie na takich kursach zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pomoże w późniejszej pracy. Dobieranie biustonoszy możesz ćwiczyć początkowo również na sobie lub na osobach z rodziny.

Więcej: 

Zobacz film: Do czego nosić cielistą bieliznę, a do czego kolorową? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0