Makijaż

Czym najlepiej malować brwi i jak to robić? Makijaż brwi kredką, cieniem, żelem

Kobieta, makijaż

Fot. Sasa Mihajlovic; Getty Images

Makijaż

Czym najlepiej malować brwi i jak to robić? Makijaż brwi kredką, cieniem, żelem

Kobieta, makijaż

Fot. Sasa Mihajlovic; Getty Images

Brwi można malować za pomocą różnych metod i kosmetyków, zależnie od indywidualnych potrzeb i upodobań. Kolor wypełnienia należy zawsze dostosować do naturalnej barwy brwi, aby uniknąć zbyt mocnego i karykaturalnego efektu.

Makijaż brwi dla wielu kobiet stanowi ważny element w codziennym wizerunku twarzy. Podkreśla wyraz oczu, nadaje spojrzeniu głębi, a także wizualnie poprawia rysy twarzy. Brwi można malować za pomocą różnych kosmetyków, np.: kredki, żelu bądź cieni. Długotrwały efekt zapewnia makijaż permanentny brwi, który można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Czym malować brwi? Podstawowe zasady makijażu brwi

Makijaż brwi można wykonać przy pomocy różnych kosmetyków powszechnie dostępnych w drogeriach. Najczęściej do malowania brwi wykorzystuje się kredkę, specjalny cień lub żel modelujący . Jedną z najważniejszych zasad makijażu brwi jest dopasowanie koloru wypełnienia do naturalnego koloru brwi, aby nie kontrastował z włosami. Decydując się na makijaż kredką należy unikać kosmetyków o tłustej konsystencji, które często wywołują zbyt mocny i nienaturalny efekt. Cień do brwi należy aplikować za pomocą skośnego pędzelka wyposażonego w twarde i sztywne włosie ułatwiające modelowanie konturu brwi. Przed przystąpieniem do malowania brwi włoski należy delikatnie wyczesać za pomocą szczoteczki, a następnie wygładzić palcem, by nie były zmierzchwione. W przypadku zbyt cienkich brwi warto zastosować specjalistyczne odżywki stymulujące porost włosków. Codzienne ich aplikowanie przynosi wyraźnie widoczne efekty już po kilku tygodniach.

Malowanie brwi - regulacja

Pierwszym, bardzo ważnym etapem pielęgnacji brwi, który poprzedza ich malowanie, jest regulacja. Można ją wykonać samodzielnie w domu przed lustrem za pomocą pęsety. Osoby niemające wprawy w wyrywaniu brwi mogą udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, gdzie wykwalifikowana osoba nada brwiom odpowiedni kształt i usunie zbędne włoski. Taki zabieg jest stosunkowo tani. Jego cena w zależności od salonu waha się w granicach 10-20 złotych. Brwi można depilować za pomocą wosku, który wyrywa włoski wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt pożądanego wyglądu łuku brwiowego jest zachowany znacznie dłużej - na około trzy, a nawet cztery tygodnie. Należy jednak pamiętać, że nieumiejętna regulacja brwi może zaszkodzić wizerunkowi. Najczęściej popełnianymi błędami są zbyt mocno “wyskubane” brwi, podwijające się końcówki włosków, drobne ranki oraz widoczna asymetria. Niewłaściwe korzystanie z przyborów przeznaczonych do depilacji brwi może skutkować nawet stanem zapalnym.

Makijaż brwi - cienie do brwi

Codzienny makijaż brwi można wykonać za pomocą specjalnych cieni , które cieszą się dużą popularnością dzięki szerokiej gamie kolorystycznej. Cienie do brwi są powszechnie dostępne w drogeriach kosmetycznych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Występują w wielu tonacjach - od zimnych beżów po ciepłe odcienie brązów. Należy pamiętać, aby kolor wypełnienia zawsze dostosować do naturalnego koloru włosków. W ten sposób uniknie się zbyt mocnego, a niekiedy wręcz karykaturalnego efektu. Cienie do brwi nierzadko są dostępne w zestawach umożliwiających mieszanie kolorów, dzięki czemu możliwym jest uzyskanie odcienia najbardziej odpowiadającego oprawie oczu. Makijaż zaleca się wykonywać skośnym pędzelkiem z naturalnym lub syntetycznym włosiem, który działa podobnie jak konturówka pozwalająca na nakreślenie pożądanego kształtu. Malowanie brwi cieniem rozpoczyna się od nałożenia kosmetyku w miejsca występowania prześwitów. Na początku podkreśla się zewnętrzną część łuku brwiowego przedłużając delikatnie jego linię, jeśli jest taka potrzeba. Następnie maluje się wewnętrzną i górną część brwi starając się uzyskać dość ostry i wyraźny kontur. Na końcu brwi należy przeczesać szczoteczką, aby wygładzić włoski. Ewentualne błędy w makijażu brwi za pomocą cieni można łatwo skorygować wykorzystując specjalny grzebyk lub czystą szczoteczkę po zużytej maskarze.

Makijaż brwi - kredka

Magia makijażu / DDTVN

Malowanie brwi bardzo często wykonuje się za pomocą kredki , która jest niezwykle poręczna i łatwa w obsłudze. Stosując ten rodzaj kosmetyku należy zachować jednak ostrożność, gdyż nietrudno osiągnąć zbyt mocny efekt mający negatywny wpływ na wizerunek twarzy. Linia podkreślająca łuk brwiowy powinna delikatnie kształtować pożądany zarys. Nie należy stosować zbyt miękkich kredek, które mogą się rozmazywać, a tym samym zmieniać kształt brwi. Wykonując makijaż kredkę powinno prowadzić się delikatnie za pomocą “krótkich” ruchów, aby nie pozostawiać zbyt mocnego koloru. Makijaż brwi kredką ma przede wszystkim ujednolicić kolor brwi, wypełnić, a tym samym uwydatnić kontur. Prześwity należy uzupełniać w stronę, w którą naturalnie rosną włoski, a więc do góry. Po wypełnieniu łuku brwiowego kredką, włoski należy wyczesać szczoteczką, która równomiernie rozprowadza nadmiar kredki. W codziennej pielęgnacji brwi warto korzystać z kredek z dodatkiem wosku. Tego rodzaju kosmetyk subtelnie zarysowuje kontur brwi, wypełnia prześwity, a ponadto wygładza włoski zapobiegając ich wywijaniu się i mierzwieniu w ciągu dnia.

Makijaż brwi - żel modelujący

Żel modelujący doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji i malowaniu gęstych, niesfornych brwi, które w ciągu dnia zatracają swój kształt. Jest dostępny w dwóch podstawowych wersjach. Jedną z nich jest żel bezbarwny przeznaczony dla osób dążących do wymodelowania i utrwalenia pożądanego kształtu brwi, ale bez zmiany ich naturalnego koloru. Drugą wersją są żele w różnych wariantach kolorystycznych i odcieniach - od brązów po chłodne szarości. Barwne żele do brwi pozwalają w łatwy sposób ukształtować pożądaną linię łuku brwiowego oraz precyzyjnie korygować niedoskonałości w postaci prześwitów. Ich stosowanie umożliwia również ujednolicenie koloru brwi, zagęszczenie i wizualne zwiększenie ich objętości.

Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
29.04.2020
Gabi
Ja najczęściej podkreślam brwi pomadą, dla mnie to najpewniejszy kosmetyk, daje świetny efekt i nie rozmazuje się w ciągu dnia, a to dla mnie najistotniejsze. Obecnie mam pomadę do brwi Pierre Rene i jestem z niej bardzo zadowolona, ma piękne odcienie, nawet blondynka ma w czym wybierać ;) I jakościowo jest to bardzo dobry kosmetyk.