Motoryzacja

Czy wypożyczenie samochodu może być alternatywą dla zakupu auta?

mat. prasowe

Motoryzacja

Czy wypożyczenie samochodu może być alternatywą dla zakupu auta?

mat. prasowe

Jakkolwiek dla wielu osób posiadanie swojego samochodu wydaje się jedną z podstawowych spraw, to istnieje wiele sytuacji w których wypożyczanie auta jest rozsądną alternatywą. Ponoszenie licznych kosztów związanych z posiadaniem samochodu na co dzień może się opłacać, jednak wcale nie musi. Wszystko zależy od tego jak często polegamy na naszej maszynie oraz do jakiego sortu spraw nam ona służy.

W jakich sytuacjach opłaca się wynająć samochód?

Istotne jest to jakiego priorytetu zadania wykonujemy przy udziale samochodu. Inaczej przecież postrzegać będziemy auto, które służy do rekreacyjnych wyjazdów do centrum czy na działkę, a inaczej samochód, który niezbędny jest nam do wykonywania pracy czy dojazdów do punktu w którym się nią zajmujemy.

Jeśli nasz sposób postrzegania oraz użytkowania samochodu zbliża się bardziej do pierwszego scenariusza, to okazjonalny wynajem auta okazać się może wybawieniem od niepotrzebnych kosztów i regularnej fatygi związanej z dbaniem o własny samochód na bieżąco. Odbiór krewnych z dworca czy lotniska, cotygodniowe zakupy w odległym, dużym markecie czy rekreacyjny wyjazd nad jezioro kilka razy do roku - wszystko to są czynności, które z powodzeniem zrealizujemy z wykorzystaniem samochodu jaki wynajmiemy za rozsądne pieniądze i przy minimum formalności.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku w Warszawie? Okazuje się, że zaskakująco niewiele - najem krótkoterminowy kosztuje od 95 zł/dobę! Co więcej, oszczędności występują zarówno na płaszczyźnie gotówki, jak i czasu poświęconego na formalności. Rozwiązanie to zyskuje na popularności również z tytułu większej integracji krajów europejskich. Częściej podróżujemy, zaś zabieranie ze sobą auta na relatywnie krótki wyjazd za granicę to zdecydowany przerost formy nad treścią. Jasnym jest, że zyskujemy nie tylko czas, ale i pieniądze wynajmując samochód na miejscu w takim modelu oraz na taki okres, który najbardziej pasuje do zaplanowanych czynności.

Czy wynajmując auto można oszczędzić?

Ilość formalności którymi obostrzony jest taki wynajem w dzisiejszych czasach jest minimalny, ponieważ firmy zajmujące się tego sortu działalnością rozumieją, iż ich nadmiar zniechęca potencjalnie zainteresowanych. Będziemy mogli odjechać wybranym przez siebie autem już po zapoznaniu się z bardzo symbolicznymi dokumentami.

Nie musimy więc tracić na podobne przedsięwzięcie cennego czasu, jaki możemy z powodzeniem przeznaczyć na konstruktywne, produktywne zajęcia lub wypoczynek. Warunki, na tle których odbywa się wynajem, oraz bogatą ofertę poznamy odwiedzając stronę popularnej wypożyczalni samochodów carfree.pl.

Zyskujemy również wiele na fakcie, że w przypadku wynajmu to nie my, lecz firma będąca usługodawcą zajmuje się wszystkimi kwestiami technicznymi maszyny. To nie na nas spoczywać będzie już obowiązek (również finansowy) przeprowadzania regularnych przeglądów, napraw, wymiany sfatygowanych elementów czy płynów niezbędnych do prawidłowej pracy samochodu. My po prostu wskazujemy palcem odpowiadający nam model ilekroć potrzebujemy auta na wyłączność - i płacimy. To wszystko!

Gdy auto nie jest nam potrzebne do codziennych obowiązków to na wynajmie oszczędzić można wiele zarówno na płaszczyźnie energii, czasu jak też i gotówki. Samochody użyczane na wynajem są objęte ubezpieczeniem, nie musimy się bać też konieczności poniesienia kosztów awarii.

Kolejną z istotnych zalet korzystania z wynajmu jest to, że nie jesteśmy permanentnie związani z konkretnym modelem. Jeśli wynajmiemy na kilka dni klasycznego, rodzinnego sedana, jednak dostrzeżemy potrzebę posłużenia się autem o większej pojemności bagażnika, to bez żadnego kłopotu będziemy mogli auto "podmienić" u najmodawcy.

Inne powody, dla których warto wynajmować samochody

Kolejna z zalet usług wynajmowania aut jest taka, że poprzez zapoznanie się z ich treścią i cennikiem dostrzeżemy, że możemy zaznać przyjemności dysponowania samochodami, na których zakup po prostu nie moglibyśmy sobie pozwolić. W ofercie CarFree znajdują się ekskluzywne maszyny prestiżowych marek - egzemplarze utrzymane w doskonałej kondycji. Posługiwanie się tej klasy samochodem na pewno doda uroku tygodniom spędzonym na urlopowaniu z dala od miejsca zamieszkania i uczyni wspomnienia związane z tym okresem łatwiej zapadającymi w pamięć.

Wynajem to również wyśmienita metoda na ułatwienie sobie wyboru samochodu, za który zapłacimy w przyszłości pełną, rynkową kwotę. Krótka jazda próbna trwająca kwadrans to zupełnie co innego aniżeli możliwość wynajęcia interesującej nas maszyny i zaznania na przestrzeni wielu pełnych dni codzienności w jego towarzystwie. W tym drugim przypadku możemy prawdziwie doświadczyć charakteru samochodu i na tej podstawie podjąć trafniejszą, lepiej ugruntowaną decyzję odnośnie ewentualnego zakupu.

A więc - warto czy nie warto wynająć samochód?

Wynajem z pewnością może być wygodniejszą, szybszą, tańszą i opatrzoną mniejszą ilością komplikacji alternatywą dla ponoszenia kosztów i fatygi związaną z utrzymywaniem na co dzień własnego samochodu. To, czy taki scenariusz jest dla nas korzystniejszy opisuje wiele indywidualnych okoliczności. Na pewno jednak przed wydaniem poważnej kwoty na własne auto, warto zastanowić się nad innymi dostępnymi opcjami.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0