Czy łysy mężczyzna może być atrakcyjny?

Utrata włosów dla panów jest często tematem tabu. Dlaczego mężczyźni łysieją? Czy ten proces da się zahamować? A jeśli nie, to jak psychicznie poradzić sobie z utratą włosów?
  • Dlaczego mężczyźni łysieją?
    • Jak walczyć z łysieniem? Czy istnieją skuteczne sposoby?
      • Gwiazdy, które łysieją

        Więcej: Czy kobiety lubią łysych?

        Czy łysy mężczyzna może nadal wyglądać atrakcyjnie? Czy utrata włosów to już koniec? Rozmawialiśmy o tym w studiu "Dzień Dobry TVN" z dziennikarzem i pisarzem Marcinem Szczygielskim, aktorem Robertem Koszuckim i aktorem Waldemarem Obłozą.

        Dlaczego mężczyźni łysieją?

        Problem łysienia dotyka mężczyzn w różnym wieku. Nie jest zasadą, że pan w wieku 50-60 lat zaczyna łysieć. Z problemem łysienia zmaga się coraz więcej młodych mężczyzn, np. już na studiach widzą pierwsze oznaki utraty włosów.

        Kiedy mężczyźni w młodym wieku zaczynają łysieć, odpowiedzialne są za to męskie hormony płciowe - androgeny, a konkretnie testosteron. Łysienie przeważnie zaczyna się od okolic skroniowo-czołowych, a następnie przerzedzanie się włosów przechodzi ku szczytowi głowy.

        Więcej: Andropauza – przekwitanie u mężczyzn, objawy

        Jak walczyć z łysieniem? Czy istnieją skuteczne sposoby?

        Przyczyną łysienia u mężczyzn jest przede wszystkim hormon 5-alfa reduktaza. Jeśli jest go za dużo w organizmie, wtedy łysienie następuje szybciej. Co w takim razie robić, żeby zahamować łysienie? Należy zahamować ten hormon.

        1. Dobrym sposobem może okazać się odpowiedni szampon.
          1. Należy również zmienić dietę - zacząć zdrowiej się odżywiać. Uzupełnić dietę o następujące witaminy i składniki: witamina A, witaminy z grupy B, witamina C, witamina E, żelazo, miedź, wapń, cynk, selen, NNKT, białka oraz woda
            1. Często dzieje się tak, że stres przyspiesza łysienie. Ograniczenie stresu może pomóc.
              1. Korzystanie z domowych sposobów jak maseczki: maseczka z żółtek i oliwy z oliwek, maseczka z żółtek i oleju rycynowego, maseczka z drożdży

                Gwiazdy, które łysieją

                John Travolta przez wiele lat był podejrzewany o przeszczep włosów, treski, peruki. Część jego peruk i prób przeszczepu włosów wyglądała świetnie, była dopasowana, posiwiona, ale zdarzały się wpadki. Na zbliżenia widać było granicę skóry i peruki albo kilka dni później jakiś fan wrzucał do sieci selfie z wyłysiałym Travoltą. Ostatnio aktor zamieścił na swoim profilu noworoczne zdjęcie na którym jest łysy. Czy to zapowiedź nowej roli czy pogodzenie się z łysieniem?

                Rozmawialiśmy o tym w studiu "Dzień Dobry TVN" z dziennikarzem i pisarzem Marcinem Szczygielskim, aktorem Robertem Koszuckim i aktorem Waldemarem Obłozą.

                Z męską łysiną chyba byłem pogodzony, bo jestem genetycznie obciążony po tacie - mówił Robert Koszucki.Miałem 19 lat, gdy zacząłem tracić włosy. Wcześniej byłem platynowym przystojniakiem. To mnie podłamało, to było wcześnie. W gronie 20 kolegów tylko ja zaczynałem mieć prześwity. Mocno skróciłem włosy, bo bardzo wypadały - mówił Waldemar Obłoza.
                Zacząłem tracić włosy jako 21-latek. Mój dziadek były zupełnie łysy, tata też wcześnie stracił włosy więc musiałem się z tym liczyć. Wcześniej miałem dużo włosów, z którymi bardzo eksperymentowałem, lubiłem je zmieniać. Tego było mi trochę szkoda, tej możliwości zmiany wizerunku - opowiedział swoją historię Marcin Szczygielski.
                Miałem 19 lat, gdy zacząłem tracić włosy. Wcześniej byłem platynowym przystojniakiem. To mnie podłamało, to było wcześnie. W gronie 20 kolegów tylko ja zaczynałem mieć prześwity. Mocno skróciłem włosy, bo bardzo wypadały - mówił Waldemar Obłoza.

                Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

                podziel się:

                Pozostałe wiadomości