Newsy

Czy film "Oczy diabła" pokazuje prawdę o handlu dziećmi? Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie produkcji Patryka Vegi

x-news

Newsy

Czy film "Oczy diabła" pokazuje prawdę o handlu dziećmi? Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie produkcji Patryka Vegi

x-news

Najnowszy film Patryka Vegi "Oczy diabła"opowiada m.in. o handlu dziećmi w Polsce i wielu europejskich krajach. Poznajemy w nim historię kobiety, która decyduje się sprzedać swoje dziecko. Dokumentem zainteresowała się już Państwowa Komisja ds. Pedofilii. 

"Oczy Diabła" Patryka Vegi

Patryk Vega niespodziewanie 2 lutego na swoim kanale  YouTube udostępnił swój najnowszy film pt. "Oczy diabła". Ma on charakter dokumentalny, a tematem przewodnim jest proceder międzynarodowego handlu dziećmi. To kolejna produkcja, która jest szeroko komentowana. Tym razem zwróciła na nią uwagę Państwowa Komisja ds. Pedofilii.

Interwencja Państwowej Komisji ds. Pedofilii

- Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw - w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15 - czytamy w informacji opublikowanej na rządowych stronach gov.pl.

Komisja przypomniała też, że podstawą prawną podjętego przez nią działania jest art. 3 ustawy z 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. 

Przepis ten głosi, że "Komisja podejmuje działania mające na celu zapewnienie niezwłocznej reakcji organów państwa oraz organizacji i podmiotów w zakresie zwalczania nadużyć seksualnych, a także podejmuje działania umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tych nadużyć".

"Oczy diabła" - o czym jest? 

"Oczy diabła" to film pełen dramatycznych scen. W największej mierze składają się na nie rozmowy z kobietą, która planowała sprzedać swoje nienarodzone wówczas dziecko. Reżyser uznał, że problem handlu dziećmi jest na tyle istotny, że zdecydował się pokazać go zupełnie za darmo.

Zobacz wideo: Dlaczego Patryk Vega zdecydował się nakręcić film "Bad Boy"? "Mnie fascynuje piłka od strony świata przestępczego"

Zobacz też:

"Miłość, sex & pandemia". Gorące sceny z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan w nowym filmie Patryka Vegi

Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza na Facebooku

Co naprawdę wydarzyło się podczas zgrupowania Miss Generation?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
91
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0