Gwiazdy

Czego najbardziej obawia się młody tata? Rafał Maślak: "Dla mnie to była abstrakcja"

Jakob Kosel i Rafał Maślak w Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Czego najbardziej obawia się młody tata? Rafał Maślak: "Dla mnie to była abstrakcja"

Jakob Kosel i Rafał Maślak w Dzień Dobry TVN

Narodziny dziecka całkowicie zmieniają świat rodziców. Lęk, niepokój i uczucie utraconej swobody mogą dopaść każdego. Czy do roli taty da się przygotować? Co znaczy być ojcem w dzisiejszym świecie? O tym opowiedzieli nam świeżo upieczony tata, Jakob Kosel oraz Rafał Maślak, tata 2-letniego Maksymiliana.

Tacierzyństwo - Jakob Kosel i Rafał Maślak o życiowych rolach

Jakob Kosel 24 stycznia powitał na świecie pierwszą córeczkę. Po dwóch tygodniach od wielkiego dnia świeżo upieczony tata opowiedział nam o swoich doświadczeniach. Jak radzi sobie w nowej roli?

- 160 pieluch już za mną, chwyt na koalę opanowany. Kangurowałem też córkę, bo wiem, że szczególnie córka łapie z ojcem więź, kiedy jest kontakt skóra-skóra – powiedział Jakob.

Młody tata przyznał także, że miał okazję być przy porodzie. Narodziny córki całkowicie zmieniły jego życie. Obraz małej i bezbronnej istoty zapamięta do końca życia.

- Miałem szansę być przy porodzie i to był dla mnie wyjątkowy dzień. To było przeżycie, gdzie zmienił mi się obraz życia, diametralnie. Cudowny czas. Nie zemdlałem – dodał.

Po powrocie do domu Jakob był pewien, że da sobie ze wszystkim radę, rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała wyobrażenia młodego taty. Pomocną dłoń wyciągnęła pani położna, która odwiedza rodziców i uczy ich przydatnych trików i chwytów.

Kiedy wróciliśmy do domu, to była taka miłość, z bezradnością, bezsilnością. Łzy, śmiech i przytulanie

 –powiedział.

Jak swoje pierwsze chwile z dzieckiem wspomina Rafał Maślak? Tata 2-letniego synka zdradził, że gdy ten był mały, bał się brać go na ręce. Maleńkie niemowlę wydawało mu się bardzo kruche.

- Dla mnie to była abstrakcja, Ja nigdy nie trzymałem niemowlaka przed narodzinami swojego dziecka. Do momentu, kiedy samo nie potrafiło trzymać główki, to nie było opcji, żebym chwycił, ale nagle coś przeskoczyło w mojej głowie – powiedział Rafał Maślak.

Zmiany po narodzinach dziecka

Narodziny dziecka to czas wielkich zmian, zarówno dla młodej mamy, jak i taty. Rodzice z dnia na dzień postawieni są przed ogromnym wyzwaniem i odpowiedzialnością za małą istotę. Jakob zdradził, że pojawienie się Michaliny wzbudziło w nim większą wrażliwość i szacunek do mamy i reszty rodziny. Pozytywne zmiany odczuł także dwa lata temu Rafał Maślak.

- Dziecko sprawia, że człowiek bardziej odpowiedzialny, zmotywowany do działania i dostaje takiego kopniaka, żeby być w życiu lepszym – powiedział Rafał.

Rodzicielstwo to nie tylko dobre chwile, ale także czas wielu zwątpień, płaczu, zmęczenia i smutku. Rafał Maślak zdradził, że choć wraz z ukochaną miał poczucie, że stare życie już nie wróci, cieszył się z tego, co przyniósł mu los.

- Siłą rzeczy, wszystko zaczęło się zmieniać. Znajomi, z którymi się spotykaliśmy i wychodziliśmy na imprezy, zaczęli schodzić na drugi plan. Nagle pojawili się kolejni znajomi, którzy mają dzieci. Zaczęły się wspólny wyjazdy, niedzielne spotkania z dziećmi. To drugie życie nie jest gorsze tylko po prostu inne – powiedział Rafał.

Po rozmowie Jakob i Rafał zostali poddani małemu testowi. Jak dobrze znają się na dziecięcych ubrankach? Zobaczcie, kto wygrał ten konkurs. Odpowiedź znajdziesz w wideo. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Dziecko powinno mieć kryjówkę. "Taką bazę możemy zbudować praktycznie ze wszystkiego"

Czy bunt nastolatka to konieczność? Psycholog: "Dziecko w ten sposób dąży do stopniowej niezależności, autonomii i separacji od rodziców"

Zostawiła syna w samochodzie i poszła do sklepu. "Dziecko nie dawało żadnych oznak życia"

Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0