Sport i fitness

"Czapla Team" - siostry, których wspólną pasją jest jazda na rolkach

Zobacz film: Siostry Czapla – na rolkach urodzone. Źródło: Dzień Dobry TVN. 

Sport i fitness

"Czapla Team" - siostry, których wspólną pasją jest jazda na rolkach

Zobacz film: Siostry Czapla – na rolkach urodzone. Źródło: Dzień Dobry TVN. 

"Czapla team" to trzy siostry, które zawodowo jeżdżą na rolkach. Wspólna pasja silnie łączy dziewczyny ze sobą. Rodzeństwo na swoim koncie ma wiele sukcesów i osiągnięć sportowych. Trio reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych.

Kim są "Czapla team"?

"Czapla team" to 3 siostry: Ewelina, Paulina i Justyna. Pochodzą z Rzeszowa, a obecnie mieszkają w Warszawie. Ich wspólną pasją jest Freestyle Slalom na rolkach. Siostry od kilku lat biorą udział w Pucharze Świata WSSA. "Czapla team" wielokrotne zdobyły tytuły Mistrza Polski. 

Zobacz także: Rolki damskie, męskie, dla dzieci – jak dopasować rolki do swoich potrzeb?

Siła i pasjach trzech sióstr

Dziewczyny od dziecka są związane z rolkami. Ich przygoda z jazdą rozpoczęła się przypadkowo, a przerodziła się w największą życiową pasję. Siostry od najstarszej - Pauliny, zarażały się wzajemnie swoim hobby.

Ja zaczęłam przygodę z rolkami. Wybrałam szkołę, w której nauczycielem wf-u był nasz obecny trener Konrad Tomaka. Uczył jazdy na rolkach na zajęciach pozalekcyjnych i tak się wkręciłam. Z racji tego, że z Eweliną dzieli nas tylko rok różnicy to robiłyśmy i trenowałyśmy podobne rzeczy, a najmłodsza tak pół roku po Ewelinie dołączyła na zajęcia w swojej szkole podstawowej.

- mówi Paulina Czapla, najstarsza z sióstr. 

(...) Pamiętam jak pierwszy raz mnie wzięły na rolki, żebym się nauczyła jeździć po prostej, a tak na prawdę mój drugi raz był już na zajęciach.

- dodaje najmłodsza siostra, Justyna Czapla.

Pasja, która może być pracą

Dziewczyny jeżdżą na rolkach, ponieważ kochają to robić. Siostry oprócz udziału w zawodach i pokazach są instruktorkami technik Freestyle Slalomu na rolkach. Ich hobby przerodziło się w zawód, który przynosi mnóstwo satysfakcji.

Na chwilę obecną my z Eweliną jesteśmy instruktorkami z licencją. Justyna ze względu na swój wiek, nie może być jeszcze instruktorką, ale pomaga nam w zajęciach. Prowadzimy zajęcia i z podstaw jazdy i ze slalomu. Ewelina dzięki rolkom również sporo wyjeżdża - spędziła 4 miesiące w Ameryce Południowej

- mówi Paulina Czapla. 

Zobacz także: Stanik sportowy – jak dobrać? Na co zwracać uwagę?

Rodzeństwo, które musi rywalizować 

Dziewczyny biorą udział w zawodach rolkarskich na różnych szczeblach. Zawodniczek w tej dyscyplinie sporu jest niewiele, a siostry są w podobnym wieku, dlatego wielokrotnie zdarzało im się rywalizować ze sobą. "Czapla team", są jednak zgodne i traktują te rozgrywki jako przygodę. Ich więź rodzinna jest zbyt silna, aby sportowy pojedynek mógł je ze sobą skłócić. 

Na zawodach bardzo często zdarza się, że musimy ze sobą rywalizować, niestety. Startujemy w konkurencjach indywidualnych, więc chcąc nie chcąc czasami walczymy ze sobą.

- potwierdziła Ewelina Czapla.

Więcej: 

Co sądzisz o tym artykule?
87
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0