Dziecko

Co robić z dziećmi w Sylwestra? Mamy kilka ciekawych pomysłów

Dzień Dobry TVN

Dziecko

Co robić z dziećmi w Sylwestra? Mamy kilka ciekawych pomysłów

Dzień Dobry TVN

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Ze względu na trwającą pandemię spędzimy go w domach. Jak zorganizować czas naszym pociechom? O najlepszych zabawach na ostatnią noc tego roku opowiedziała animatorka Patrycja Lipińska.

Sylwester 2020

Szpilki zamieniamy na wygodne kapcie, a elegancką suknię na podomkę. Tegoroczny sylwester, chociaż inny niż wszystkie, nie musi być nudny. Szczególnie, kiedy w grę wchodzą zabawy z najmłodszymi. 

Animatorka Patrycja Lipińska przedstawiła w Dzień Dobry TVN kilka propozycji na mini imprezę dla dzieci. Czym zająć nasze pociechy w tę wyjątkową noc?

Przede wszystkim staram się wykorzystać rzeczy, które mamy w domu. Jeżeli znajdą państwo chwilę, zaopatrzcie się w balony, bo one zawsze sprawiają, że dzieci są zajęte, a przede wszystkim jest dzięki nim kolorowo - podkreśliła nasza rozmówczyni. 

Sylwester 2020 - pomysły na zabawy z dziećmi

Sylwestrowa noc jest wyjątkowa dla dzieci. Nie idą, jak zwykle, spać zaraz po dobranocce, a czuwają nieco dłużej. To dobra okazja, żeby zorganizować zabawy, które pozwolą im miło spędzić czas. Oprócz wspomnianych wcześniej balonów, animatorka przygotowała kilka propozycji zabaw, które idealnie sprawdzą się 31 grudnia.

  • Pierwszą z nich są kolorowe pomopony, którymi możemy udekorować czapkę czy kapelusz. 
- Tylko musimy dzieciom pomóc, bo - żeby przykleić pompony - potrzebujemy kleju - zaznaczyła Patrycja Lipińska. 
  • Zaopatrzmy się w konfetti. Wiadomo, będzie po nim więcej sprzątania, ale świetna zabawa gwarantowana.
 - Jeżeli nie macie konfetti w domu, to wtedy wykorzystujemy dziurkacz i robimy samemu. Dziurka po dziurce - tłumaczyła animatorka. To bardzo czasochłonne zajęcie ma swoje zalety, bo dzieci mają co robić. Tak przygotowane konfetti można włożyć do balonów, które po północy rozbijemy – efekt domowych fajerwerków gwarantowany.
  • Kolejnym pomysłem jest rysowanie – dzieci wprost je uwielbiają! 
- Dajemy dzieciom kartkę, kredki i mówimy, że mają narysować, namalować to, z czym kojarzy się im ten rok – radziła ekspertka.
  • W domową sylwestrową noc nie musimy rezygnować z przebieranek. Przynajmniej dzieci nie muszą. 
- Mamusi i tatusia ubrania z szafy są najlepsze. Pozwólmy dzieciom. Zobaczycie, jaka to jest super zabawa (…) Chusta kolorowa świetnie nam się sprawdzi – podpowiadała Patrycja Lipińska.
  • Na wyciszenie proponuje zabawę z użyciem papierowych kubeczków.
- Dzieci nie mogą być cały czas mocno aktywne. Czasami trzeba dać im chwilę na odpoczynek, wtedy dajemy im do budowania wieżę z kubeczków (…) Ta wieża może nam symbolizować rok, który zakończymy, zniszczymy – mówiła animatorka w Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Przekąski na imprezę sylwestrową według przepisu Kręglickich

Umowa o dzieło 2021 - od stycznia obowiązkowa rejestracja. Kto musi złożyć wniosek?

Najlepsze życzenia noworoczne – dla szefa, przyjaciół i drugiej połówki

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.01.2021
Agnieszkaaa
Sylwestra spędziliśmy rodzinnie. Byliśmy tylko we czworo. Graliśmy z dzieciakami w planszówki, a to w Czarną Owcę, a to w Kwaki Rozrabiaki. Dotrwały do północy, obejrzeliśmy fajerwerki i poszliśmy spać.