Polska

Ciekawe miejsca w Warszawie - które warto zobaczyć?

Polska

Ciekawe miejsca w Warszawie - które warto zobaczyć?

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale i centrum życia kulturalno-społecznego całego kraju. Miasto stołeczne zaskakuje na każdym kroku. Obok najważniejszych zabytków znajdziemy tam inne, mniej znane, ciekawe i nietypowe miejsca. Dowiedz się, gdzie w Warszawie pójść na randkę, jakie fajne miejsca mogą cię oczarować oraz co spodoba się dzieciom i młodzieży.

Listę “ piękne miejsca w Warszawie ” z pewnością otwierałyby Stare Miasto, park Łazienki oraz Pałac Kultury i Nauki. Przepełniona bogatą historią polska stolica aż pęka w szwach od perełek architektonicznych oraz ważnych dla rodaków sentymentalnych miejsc. A gdyby tak zejść z utartej turystycznej ścieżki i odkryć miasto na nowo? Warszawa z pewnością potrafiłaby zaskoczyć nie tylko przybyłych odwiedzających, ale i stałych mieszkańców. Liczne miejsca w Warszawie , choć bez wątpienia ciekawe, często pomijane zostają w tradycyjnych przewodnikach i na mapach turystycznych. Kiedy więc zwiedzisz już najbardziej znane miejsca w Warszawie, odwiedź te bardziej nietypowe.

Nietypowe miejsca w Warszawie - fajne miejsca dla każdego.

Jeśli jesteś turystą, z pewnością znajdziesz w Warszawie liczne oryginalne, ciekawe miejsca i nieraz zachwyci Cię coś nowego i niespotykanego w twoim mieście. Stolica Polski pełna jest interesujących instalacji artystycznych, nowoczesnych budynków oraz pięknych zabytków. Jeśli jesteś stałym mieszkańcem, prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że codziennie w drodze do pracy w pośpiechu mijasz najciekawsze miejsca w Warszawie .

Warszawa - ciekawe miejsca

Nasze niestandardowe zwiedzanie rozpocznijmy od ulicy Mysiej 3, gdzie nowe życie zyskał stojący tam budynek. Dziś pełni on funkcję domu handlowego połączonego z przestrzenią wystawienniczą i zdecydowanie zasługuje na odwiedzenie. Jeśli jesteśmy fanami designu, koniecznie musimy zobaczyć Soho Factory - odnowione budynki, wzorowane na dawnych kamienicach. Dziś znajdują się w nich galerie sztuki, biura architektoniczne, Muzeum Neonów oraz kawiarnie. W Warszawie możesz także zobaczyć najwęższy dom na świecie. Powstał on w szczelinie między budynkami przy ulicy Chłodnej i Żelaznej. Nie zapomnijmy również o zdobiących ulice miast instalacjach artystycznych. Warto wspomnieć przede wszystkim o gablotkach Mirelli von Chrupek. Artystka, przyozdabiając w bajkowe sceny stare gabloty rzemieślnicze, dodaje koloru szarym ulicom miasta. Na ulicy Nieporęckiej znajdziemy żółtą budkę telefoniczną, która miała być jedynie tymczasową instalacją artystyczną. Dziś budka na stałe wpisała się w miejski krajobraz, stając się tematem wielu fotografii i rysunków.

Ciekawe miejsca w Warszawie dla dzieci i młodzieży.

Warszawa to również liczne ciekawe miejsca dla dzieci i nastolatków, które typowe miejsca do zwiedzania najchętniej omijają szerokim łukiem. Najmłodszym turystom z pewnością spodoba się wizyta w Papugolandii, gdzie będą mogli nie tylko potrzymać czy nakarmić prawdziwą papugę, ale i nawet porozmawiać z nią w “papugowym” języku. Ogromną atrakcję dla nastolatków stanowi mokotowskie Disco VR - ogromna przestrzeń przeniesiona w świat Virtual Reality. Każdy odwiedzający otrzyma tam specjalne okulary VR, które przeniosą go w zupełnie inną czasoprzestrzeń. Jest to największy tego typu obiekt w Europie. Nasze pociechy warto zabrać również do parku rzeźb stalowych na Woli, gdzie największą popularnością cieszy się wysoka stalowa żyrafa. W Warszawie znajdziemy liczne miejsca rozrywki przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Romantyczne przestrzenie - ciekawe miejsca w Warszawie na randkę.

Planujesz randkę i zastanawiasz się, jakie fajne miejsce na spotkanie w Warszawie wybrać? W stolicy znajdziesz liczne romantyczne miejsca. Wystarczy, że wybierzecie się na spacer po nadwiślańskich wałach lub odwiedzicie nocą najpiękniejsze miejsca Warszawy, które mienią się wtedy milionem świateł i barw. Ciekawe miejsca w Warszawie dla dwojga to przede wszystkim restauracje, kawiarnie i bary z kuchnią całego świata. Po kolacji możecie wybrać się np. na Roller Disco. Wrotkarnia to bowiem miejsce na randkę niczym z komedii romantycznej. Jeżeli obydwoje jesteście pasjonatami sztuki, idźcie do Galerii Figur Stalowych, posiadającej pokaźną kolekcję niezwykle oryginalnych rzeźb. Jeśli zaś zarówno ty, jak i twoja sympatia jesteście miłośnikami sportu, oryginalnym miejscem na waszą randkę będzie najwyżej położony basen na świecie (znajdujący się na 43. piętrze warszawskiego InterContinentalu).

Co sądzisz o tym artykule?
81
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.11.2019
Melka
Zakochałam się od pierwszego wejrzenia w Piasecznie, ten klimat jest świetny tyle wokoło zieleni, piękne osiedla jak Dom Marzen