Bezglutenowe ciasto bananowe – krok po kroku

Ciasto bananowe bezglutenowe z dodatkiem kakao. Pokrojony banan leży obok ciasta.
Fot. matka_Wariatka / Getty Images
Znamy dobry przepis na ciasto bananowe bezglutenowe. Sprawdź, jak wykonać smaczny i zdrowy bananowiec bezglutenowy krok po kroku.

Polacy uwielbiają banany jako dodatek do wypieków. Zastępują cukier oraz mąkę, są wilgotne i tworzą idealne spoiwo deserów. Bezglutenowe brownie z bananami to doskonały przysmak dla osób, które lubią wilgotne i sycące ciasta. Ten przepis dobry jest dla tych, którzy nie czują się świetnymi cukiernikami – słodkie i zdrowe ciasto bezglutenowe z bananami jest banalnie proste do przyrządzenia. Brzmi kusząco? Poznaj praktyczne wskazówki, jak przyrządzić bezglutenowe ciasto z bananami.

Ciasto bezglutenowe bananowe z czekoladowym twistem

W naszym kraju brownie bije rekordy popularności. To pochodzące ze Stanów Zjednoczonych ciasto ma wiele twarzy – możemy je spróbować w rozmaitych wariantach. Ciężko oprzeć się kawałkowi tego smakołyku – mokre, ciężkie, wyjątkowo słodkie i mocno czekoladowe. Co jednak zrobić, gdy w kuchni stronimy od mąki i cukru? Możemy zacząć eksperymenty. Banan jest doskonałym zastępcą pszennych wyrobów, a także nośnikiem słodkiego smaku. Jak najprościej przygotować bezglutenowe ciasto bananowe? Przepis znajdziesz poniżej.

Bezglutenowe brownie z bananami – składniki

Dlaczego przepis na bezglutenowe ciasto bananowe czekoladowe kusi? Lista składników jest tak krótka, że wprowadza wielu w zdziwienie. Nawet jeżeli nie jesteś mistrzem wypieków, to bananowe ciasto bezglutenowe wykonasz z łatwością.

Przyszykuj następujące składniki:

· 4 dojrzałe banany,

· 5 łyżek kakao (gorzkiego, oryginalnego),

· opcjonalnie – garść ulubionych bakalii.

Jak możesz zauważyć, jest to wyjątkowe brownie. Bananowe, bezglutenowe, wegańskie . Chociaż nie ma w składzie jajek i mąki, na pewno ma dużo smaku. Szukając przepisu na ciasto bananowe wegańskie bezglutenowe , nierzadko znajdziesz skomplikowane przepisy z oryginalnymi dodatkami. Jednak stawiając na minimalizm i proste składniki, możesz osiągnąć najlepszy możliwy efekt. Jak z tych kilku elementów stworzyć smakołyk?

Zobacz film: Chleb bananowy. Źródło: Dzień Dobry TVN

Ciasto bananowe bezglutenowe bez jajek – wykonanie

Piekarnik należy nagrzać do 180 stopni. Pamiętaj, że masę ciasta możesz włożyć na blaszkę, dopiero kiedy wnętrze piekarnika osiągnie pożądaną temperaturę.

Jeśli chodzi o masę, nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych sprzętów – robotów kuchennych ani mikserów. Wystarczą nam miska i widelec. W naczyniu rozdrabniamy banany na gładką masę. Dodajemy do tego odliczoną ilość kakao. Zalecane jest wrzucenie kilku orzechów, migdałów czy rodzynek. Jeśli nie lubisz bakalii, możesz pominąć ten krok.

Tak przygotowaną masę przełóż do niewielkiego żaroodpornego naczynia . Nie zapomnij o jej równomiernym rozprowadzeniu, tak aby uniknąć grudek. Naczynie umieść na uprzednio rozgrzanej blaszce i nastaw czasomierz na około pół godziny. Jeśli w twoim piekarniku istnieje funkcja termoobiegu, włącz ją.

To bezglutenowe ciasto bananowe można jeść dopiero po całkowitym przestudzeniu . Po upływie odpowiedniego czasu ciasto odpowiednio zastygnie i nie spowoduje problemów z żołądkiem. Jeżeli nie zjesz całego od razu, przechowuj je w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce.

Bezglutenowe brownie z bananami – zalety

Dlaczego warto postawić na ten deser? Istnieje szereg powodów, dla których powinieneś wprowadzić bezglutenowe ciasto bananowe do diety. Oto one:

· banalnie proste wykonanie – nawet największy amator kulinarny z łatwością wykona to ciasto. Składa się z dwóch (ewentualnie trzech, jeśli doliczymy bakalie) składników, a do jego wykonania nie potrzebujemy sprzętów AGD,

· brak cukru i mąki – to połączenie nie sprzyja pięknej sylwetce. W tym cieście nie znajdziemy grama mąki ani białego cukru. Naturalna słodycz bananów w połączeniu z goryczką kakao da rewelacyjny efekt,

· dieta bogata w banany wspomaga pamięć. W połączeniu z orzechami tworzą magnezową bombę. To ciasto świetnie wspomaga układ nerwowy,

· kakao podnosi hormon szczęścia – serotonina, której produkcję w organizmie stymuluje spożycie kakao powoduje, że czujemy się szczęśliwsi,

· dania bezglutenowe nie wpływają negatywnie na cerę – dzięki nim skóra jest piękniejsza i wolna od zaskórników,

· ciasto jest po prostu przepyszne!

Postaw na bezglutenowe ciasto bananowe i zainspiruj się tym prostym przepisem. Efekt zaskoczy ciebie i twoich bliskich. Będzie słodko i zdrowo.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości