Styl Życia

Chwila relaksu z filiżanką ulubionej kawy. Jaki ekspres wybrać?

kawa

Boy_Anupong/ Getty Images

Styl Życia

Chwila relaksu z filiżanką ulubionej kawy. Jaki ekspres wybrać?

kawa

Boy_Anupong/ Getty Images

Praca, zakupy i gotowanie. W świątecznym szaleństwie często bardzo trudno znaleźć chwilę dla siebie. Odpoczynek jest jednak bardzo istotny i warto o nim pamiętać. A jeśli relaks, to tylko z filiżanką ulubionej kawy. 

Chwila odpoczynku

Okres przedświąteczny dla wielu osób jest bardzo intensywny. Przygotowywanie domu do Świąt, poszukiwanie prezentów, gotowanie – w świątecznym szaleństwie niekiedy zapominamy o odpoczynku. A relaks jest bardzo istotny. Warto znaleźć chwilę dla siebie, odetchnąć, a potem z podwójną energią wrócić do obowiązków. W jesienne i zimowe dni nic tak nie odpręża jak filiżanka pysznej kawy. Przygotuj kawę, rozsiądź się wygodnie w fotelu i na chwilę zrelaksuj. Prawda, że przyjemnie?

Kawa - korzyści

Jedni lubią klasyczną, czarną, inni bardzo mleczną, a jeszcze inni małe, stawiające na nogi espresso. Pyszny smak, to jednak nie jedyna korzyść jaka płynie z picia kawy. Napój ten dostarcza naszemu organizmowi kofeiny, a co za tym idzie – energii. Kawa, pita w rozsądnych ilościach, ma także bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie - jest źródłem ważnych antyoksydantów, dostarcza ci witamin B2, B3 i B5 oraz składników mineralnych takich jak mangan, potas i magnez.

Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Do przygotowanie wyśmienitej kawy nie potrzeba specjalnych umiejętności. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości ziarna i ekspres. Marka DeLonghi w trosce o najwyższy komfort klientów stworzyła ekspres Dinamica Plus ECAM 370.85SB. Dzięki bogatemu wachlarzowi kaw, możesz być pewny, że znajdziesz swoją ulubioną. Espresso, cappuccino, a może latte? Każdy znajdzie coś dla siebie. Ekspres wyposażony jest w system spieniania mleka LatteCrema, który pozwoli na tworzenie idealnych mlecznych kaw. Karafkę, do której wlewamy mleko, w łatwy sposób można zdjąć i wstawić do lodówki. Jesteś fanem pianki? Dzięki trzem poziomom wybierzesz idealnie dobraną dla siebie. Kawa będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzysz – to ty regulujesz wielkość i moc.

Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej możesz połączyć się z ekspresem ze swojego telefonu komórkowego. COFFEE LINK App umożliwia zdalne przygotowanie wybranego napoju oraz jego personalizację. Ulubioną kawę można zapisać i odtwarzać. Ekspres DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.85SB znajdziecie w ofercie RTV Euro AGD.

Zobacz też:

Jak zapa­rzyć kawę pię­ciu prze­mian, by móc w pełni wyko­rzy­stać jej wła­ści­wo­ści?

Wietnamska kawa – czy warto po nią sięgnąć?

Bulletproof coffee – jakie są zalety i wady picia kuloodpornej kawy?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
87
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0