Newsy

Child Alert. Policja szuka dziecka uprowadzonego przez Marokańczyka

Matka porwanego Ibrahima: Sąd w Belgii przyznał mi pełnię praw do opieki nad synem, żródło: x-news

Newsy

Child Alert. Policja szuka dziecka uprowadzonego przez Marokańczyka

Matka porwanego Ibrahima: Sąd w Belgii przyznał mi pełnię praw do opieki nad synem, żródło: x-news

Child Alert został uruchomiony w Polsce po raz czwarty. Azeddine Oudriss uprowadził 10-letniego Ibrahima w niedzielę wieczorem, mężczyzna pobił również matkę chłopca. Nieletni prawdopodobnie został już wywieziony poza granice Polski. 

10-letni Ibrahim porwany przez ojca

10-letni Ibrahim na co dzień przebywa pod opieką matki, która posiada pełnię praw rodzicielskich. W niedzielę wieczorem ok. godz. 21 chłopiec został uprowadzony przez Azeddine Oudrissa. Mężczyzna jest obywatelem Maroka oraz biologicznym ojcem chłopca, ale jego prawa rodzicielskiego zostały odebrane. Według policji może być niebezpieczny. Nie jest to jego pierwsza próba uprowadzenia chłopca, starał się to zrobić również w marcu ubiegłego roku. Wtedy powstrzymał go kierowca busa, który odwoził klasę Ibrahima na zajęcia pozalekcyjne. 

Do porwania doszło na ulicy Ledóchowskiego na gdyńskim Obłużu. Z relacji matki chłopca wynika, że jej były partner zaatakował ją, gdy w niedzielę wieczorem wracała do domu po przyjęciu urodzinowym Ibrahima. Mężczyzna miał ją pobić na oczach chłopca, a następnie zaciągnąć go do samochodu. "Moje dziecko strasznie krzyczało: mamo pomóż mi, pomóż!" - powiedziała. 

Child Alert uruchomiony

Pani Karolina jest zdania, że chłopiec już został wywieziony poza granicę kraju. Według niej, celem podróży może być Belgia, w której urodziła syna. Twierdzi także, że mężczyzna miał w Belgii problemy z prawem, był skazywany m.in. za pobiciaZaznaczyła, że rozmawiała z synem już po tym, gdy został uprowadzony. "On jest bardzo spokojny, podejrzewam, że on (ojciec - PAP) podał mu jakieś leki uspokajające" - dodała.

Jak wyjaśniła, mężczyzna przekazał dziecko kierowcy o długich blond włosach - nie była jednak w stanie określić czy była to kobieta, czy mężczyzna. Niestety, nie udało jej się także rozpoznać marki samochodu. Wie, że było to srebrne kombi o początku rejestracji "WN". Jej zdaniem mogło być wynajęte.

Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka zapewniał w poniedziałek, że policja działania związane z zaginięciem chłopca podjęła niezwłocznie. Rano uruchomiła natomiast Child Alert - system wsparcia poszukiwań, umożliwiający rozpowszechnienie wizerunku chłopca w mediach. Według rzecznika KGP funkcjonariusze współpracują w tej sprawie także z policjantami za granicą. 

Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0