Styl Życia

Cheerleaderki wspierają WOŚP. "Do wylicytowania jest nie tylko trening, ale też pompony" 

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Cheerleaderki wspierają WOŚP. "Do wylicytowania jest nie tylko trening, ale też pompony" 

Dzień Dobry TVN

Cheerleaderki z Cheer Angels na co dzień zagrzewają sportowców do walki o zwycięstwo. W tym roku dziewczyny z zespołu postanowiły pójść o krok dalej i chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W jaki sposób? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Magdaleną Jaroszewicz, tancerką i instruktorką tańca oraz tancerkami Magdaleną Ptaszek i Marianną Sobczak.

Cheerledering to sport

Cheerledering stanowi połączenie gimnastyki, akrobatyki i tańca. Mimo że poczynania tancerek robią wrażenie i mogą zapierać dech w piersiach, to nie wszyscy doceniają tę dyscyplinę. Nie brakuje głosów, że ich taniec ogranicza się do machania pomponami. Jak jest naprawdę?

- Cheerledering to sport, który wymaga ogromnego wysiłku. Jest w nim bardzo dużo skoków i podnoszeń, a to tego potrzeba bardzo dużo siły - mówiła w studiu Dzień Dobry TVN Magdalena Ptaszek, tancerka.

Cheerleaderki wspierają WOŚP

Dziewczyny z Cheer Angels mają nie tylko ogromny talent, ale również wielkie serce. Związku z 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziewczyny zdecydowały się wspomóc fundację Jurka Owsiaka.

- Wystawiłyśmy na licytację trening z Cheer Angesl. Zdecydowałyśmy się na wersję online ponieważ chcemy, aby każdy mógł wziąć w nim udział, z każdego regionu Polski - mówiła Magdalena Jaroszewicz, tancerka i instruktorka tańca

Ale na tym nie koniec! Dziewczyny z zespołu wystawiły na licytację także pompony, z którymi tańczą.

- Myślimy, że to będzie mała część cheerleaderingu, którą może mieć w domu każda młoda lub starsza przyszła cheerleaderka - dodała Magdalena Ptaszek, tancerka.

Obie licytacje dostępne są na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

29. finał WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy obędzie się już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na sprzęt, który wspomoże polską laryngologię, otolaryngologię oraz ułatwi diagnostykę zmian w obrębie głowy i szyi.

Fundacja planuje zakupić  m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Warto dodać, że WOŚP już drugi raz zbiera pieniądze na laryngologię. Poprzednia zbiórka miała miejsce w 2008 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

29. finał WOŚP coraz bliżej. Jak w wygodny i bezpieczny sposób zasilić konto fundacji?

Jurek Owsiak w końcu na Instagramie. "Miło Cię tu zobaczyć"

Katarzyna Synowiec została Miss Nastolatek 2020. Dorota Gardias udzieliła jej cennej rady

Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
30.01.2021
pawel_kalataqhlc
Czy ktoś może zdradzić tytuł i wykonawcę piosenki do jakiej tańczyły dziewczyny?